Weselne kreacje dla maluchów

Wesele to nie lada przeżycie nie tylko dla dzieci, ale i dla ich rodziców. Nie ma bowiem co ukrywać – przygotowania do takiej imprezy to zazwyczaj nie lada wyzwanie. Zakupienie odpowiednich kreacji – dla siebie, ale i dla dzieci – i to w dodatku takich, które trafią w ich gusta. Każdy rodzic kilkulatka zdaje sobie zaś sprawę, jak wyrafinowane są te małe gusta i jak wybredne potrafią być takie maluchy, ich wybory zaś – delikatnie mówiąc – dosyć specyficzne. Jak więc sprostać wymaganiom kilkuletniego malucha, kiedy musimy stanąć przed tym jakże trudnym zadaniem, jakim jest bez wątpienia wybór kreacji na wesele?

1. Sukienka dla dziewczynki na wesele, garnitur dla chłopca
W przypadku dziewczynek sprawa jest niestety o wiele trudniejsza niż w przypadku chłopców. Małym dżentelmenom można bowiem zakupić uroczy, malutki frak czy garniturek – generalnie wszystkie możliwości są do siebie dosyć zbliżone. W przypadku sukienki dla młodej damy sytuacja wygląda już niestety zgoła inaczej. W sklepach dostępne są wręcz tysiące malutkich, balowych sukieneczek we wszystkich możliwych kolorach. Zazwyczaj na dziale dziecięcym (zwłaszcza na zakątku dziewczęcym, gdzie znaleźć można balowe, eleganckie sukienki dla dziewczynek) królują jednak pastele, które są delikatne, bardzo wdzięczne i idealnie wręcz pasują do urody małych, kilkuletnich dziewczynek. Czy zatem nie wolno decydować się na nieco bardziej zdecydowane, mocne kolory, jak na przykład fuksja, niejednokrotnie uwielbiana przecież przez małe dziewczynki? Oczywiście że wolno. Istnieje jedna rada, której można udzielić rodzicom małych dziewczynek, którzy poszukują dla nich sukienek na wesele – przede wszystkim warto zasugerować się gustem samej zainteresowanej, a więc dziewczynki, dla której wybiera się sukienkę. Choć bardzo często o tym zapominamy, to właśnie preferencje malucha powinny być dla nas najważniejszym wyznacznikiem. Najczęściej kierujemy się aktualnie obowiązującymi trendami, swoim własnym, „dorosłym” gustem; najczęściej zapominamy jednak o tym, że nasze dzieci również posiadają swój własny, odrębny, indywidualny gust i najprawdopodobniej podoba się im coś zgoła odmiennego, niż to, co sami im podsuwamy…

Idealnym wyjściem z sytuacji zdaje się być pójście na swego rodzaju kompromis i zdanie się zarówno na gust malucha, jak i swój własny. Jak bowiem większość z nas zdaje sobie sprawę, kilkuletnie maluchy nie mają jeszcze trwale wypracowanego poczucia, co jest estetyczne, a co być może nieco mniej. Dlatego też zdawanie się ślepo na gust małej dziewczynki może być nieco niebezpieczne. Jeśli jednak przepuścimy jej wybór przez „filtr” naszego gustu i ocenimy, iż istotnie, jest to sukienka elegancka, schludna, estetyczna i nadaje się na tę okazję – bez chwili wahania decydujmy się na ten produkt. Jeśli dziecko nie jest do końca zadowolone z wyboru lub jeśli rodzic ma pewne wątpliwości w kwestii tego, czy sukienka nadaje się na wesele, czy też nie do końca, oznacza to, iż nie jest ona wybrana dobrze i rozsądnie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWzrost dziecka
Następny artykułNauka literek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here