Zdrowe przekąski dla Twojego psa

Smaczne, pożywne, pełne witamin, ale przede wszystkim zdrowe – właśnie takie powinny być idealne przekąski dla Twojego psa. Odpowiednie żywienie czworonogów nie należy jednak do najłatwiejszych. Aby zadbać o ich prawidłowy wzrost i funkcjonowanie, należy zwrócić uwagę nie tylko na prawidłowo dobraną karmę, ale również na smakołyki, które są im podawane. Mimo że każdy piesek uwielbia małe przysmaki, to warto wiedzieć kiedy i jakie smaczne kąski należy podawać pupilowi, aby nie zrobić mu krzywdy.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

Przekąski dla psa – co należy o nich wiedzieć
– Odpowiednie przekąski dla szczeniaka i starszego psa
– Rodzaje zdrowych przekąsek
Przekąski dla psa – co należy o nich wiedzieć

Drobne przysmaki dla psa są idealnym sposobem na urozmaicenie diety i dostarczenie mu dodatkowych witamin i składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju. Na co należy jednak zwrócić uwagę przed zakupem nowych przekąsek? Kupując nowe produkty warto szukać tych, które przede wszystkim będą miały pozytywny wpływ na stan zdrowia czworonoga, a zatem wybierać te z najlepszym składem. Warto również zastanowić się jakie potrzeby i upodobania ma pupil,aby wybrane przekąski nie obciążały jego organizmu, a dodatkowo były smaczne. Nie można zapominać, że nawet najlepszy skład nie pomoże, jeśli pies nie będzie zjadał ich ze smakiem.

Odpowiednie przekąski dla szczeniaka i starszego psa

Przysmaki dla psa należy zawsze dobierać zależnie od jego wieku i wielkości. Odpowiednia przekąska nie będzie obciążała organizmu czworonoga oraz pomoże mu utrzymać dobrą formę psychofizyczną. Warto przede wszystkim pamiętać, że przekąska dla szczeniaka i mniejszych ras nie powinna być zbyt duża. Dla szczeniaków odpowiednie będą wszelkiego rodzaju przekąski pomagające zadbać o zęby oraz dbające o jego rozwój od pierwszych miesięcy. Drobne i twardsze ciasteczka sprawdzą się dla nich idealnie. Starsze psy polubią za to miękkie kąski, które nie będą im sprawiały problemu podczas gryzienia.

Rodzaje zdrowych przekąsek

Na rynku dostępnych jest aktualnie bardzo duży wybór przekąsek dla psów. Warto przemyśleć jaki dodatek do diety przyda się naszemu pupilowi. Przykładowo, skład przekąsek treningowych różni się zdecydowanie od składu gryzaków, czy przekąsek skupiających się głównie na aspekcie prozdrowotnym. Sklep Weterenaryjny.pl posiada w swoim asortymencie szeroki wybór zdrowych przekąsek dla psów, które pomogą zadbać o zbilansowaną dietę dla czworonoga. Znajdziemy tam między innymi: przekąski mięsne, przekąski na zęby i dziąsła, smakołyki z niską zawartością tłuszczu, czy gryzaki.

Należy pamiętać, że nawet najzdrowsza przekąska podawana w nadmiarze, będzie miała negatywny wpływ na stan zdrowia pupila. Konieczne jest, aby zwracać uwagę na jego zapotrzebowanie kaloryczne i nie przekraczanie zalecanej dawki spożycia. Zwiększająca się masa ciała u psa może przynieść bardzo dużo przykrych konsekwencji zdrowotnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here