Sukienka wizytowa dla dziewczynki – jak wybrać, by trafić?

0
559

Sukienki dla dziewczynek tworzą rozbudowaną kategorię produktów odzieżowych. Z jednej strony, ich podstawowe cechy – fason, krój, stosowane materiały i ozdoby – są wzorowane na sukienkach noszonych przez dorosłe kobiety. Z drugiej jednak – mogą dziewczęca rządzi się swoimi prawami, które warto wziąć pod uwagę w czasie zakupów. Sukienka, którą wybierzesz, powinna spodobać się nie tylko Tobie, ale również Twojej córce. Poniżej wgryzły się w temat sukienek dziewczęcych oraz podpowiadamy – jak wybrać sukienkę wizytową, w której Twoje dziecko będzie wyglądać jak prawdziwa królewna. 

Sukienki wizytowe – od A do Z 

Sukienka wizyta, w odróżnieniu od sukienki na różne okazje, powinna odznaczać się wyjątkowym fasonem, powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów oraz ładnie się prezentować. Zacznijmy od sprawy podstawowej – czyli materiałów stosowanych do wykonania sukienek wizytowych. Najczęściej jest to bawełna, która może być jednak różnej jakości. Warto wybierać tę wysokiej klasy, czyli materiał trwały, odporny na odbarwienia, gniecenie i pranie. Ponieważ bawełna jest materiałem niezbyt elastycznym, często jej włókna uzupełnia się o włókna syntetyczne – na przykład elastanu. 

Mieszanka taka jest uważana za optymalną w przypadku tworzenia sukienek dziewczęcych. Przede wszystkim – ubrania z niej wykonane z łatwością dopasowują się do osoby noszącej, nie wywołują ucisków i nie krępują ruchów. Ma to duże znaczenie podczas takich okazji jak wesela, urodziny, czy inne imprezy okolicznościowe, w trakcie których Twoja córka będzie tańczyć, biegać i bawić się z innymi dziećmi. 

Polecane modele sukienek wizytowych – sukienki ołówkowe 

Sukieneczki dziewczęce występują w różnych wersjach, wzorowanych na fasonach dedykowanych dla dorosłych. Popularne są przede wszystkim dwie grupy sukienek dziewczęcych: ołówek raz rozkloszowane. Obie mają wyjątkowe zalety, o których warto wspomnieć. 

Sukienki ołówkowe mają dość prosty i uniwersalny krój. Z jednej strony, dodają Twojemu dziecku nieco elegancji, powagi i uroku; z pewnością w takiej sukience dziecko poczuje się bardziej poważnie i dorośle. Zaletą tego typu sukienek jest fakt, że pasują do różnych okazji, wadą natomiast – możliwość krępowania i ograniczania ruchów dziecka. Dlatego warto wybierać sukienki ołówkowe, wykonane z materiałów elastycznych. 

Dodatkową zaletą sukienek ołówkowych jest możliwość ich różnorodnej aranżacji poprzez zastosowanie prostych dodatków. Kokardy, welonki, naszyjniki, korale oraz inne elementy z pewnością dopełnią stylizacji Twojej pociechy. 

Sukienki rozkloszowane – strzał w dziesiątkę 

Drugim chętnie wybieranym typem sukienek dziewczęcych są modele rozkloszowane. Najlepiej wypadają te sukienki, które rozszerzają się na poziomie talii oraz posiadają dopasowaną do tułowia górną część. Warto zwrócić uwagę, że sukienki rozkloszowane są wygodniejsze w użyciu oraz w trakcie zabawy. Niektórzy co prawda uważają, że sukienki rozkloszowane wypadają mniej estetycznie niż ich ołówkowe odpowiedniki, jednak jest to kwestia gustu. Sukienki rozkloszowane mogą bowiem również prezentować się bardzo atrakcyjnie i elegancko. 

Sukienki rozkloszowane również świetnie wypadają z rozmaitymi dodatkami – kokardy na wysokości talii lub piersi, falbanki, drewniane guziczki. Te wszystkie dodatki stylizacyjne mogą odmienić wygląd sukienki, czyniąc z Twojej pociechy prawdziwą gwiazdę wieczoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here