Płeć dziecka

Ciąża to magiczny i wyjątkowy czas dla kobiety. Jest czas, w którym młoda mama przygotowuje się na powitanie swojego maluszka. To czas bardzo trudny, ze względów czysto fizycznych (zmieniającego się ciała kobiety) i psychicznych (burza hormonów powoduje, że kobieta często staje się drażliwa, marudna, płaczliwa itp.).
Kobieta zachodząc w ciążę często nie zdawała sobie nawet sprawy, z jakimi zmianami przyjdzie się jej zmierzyć podczas tych 9 miesięcy.
Kolorowe czasopisma przedstawiają piękne kobiety w ciąży z okrągłymi brzuszkami z nadal doskonałymi jednak figurami. W czasopismach kobietami w ciąży były tylko modelki u dające błogosławiony czas.
Rzeczywistość nie przedstawia się już tak kolorowo, jak reklamach czy kolorowych gazetach. Ciało kobiety wraz z rozwojem ciąży nieubłaganie się zmienia. U jednych pań te zmiany będą przebiegały łagodniej (mniej przybierają na wadze), u innych są bardziej widoczne (znaczny przyrost masy ciała). Powoduje to u kobiet zniechęceniem, niską samoocenę, często depresję. Czują się nieładne, mało kobiece, grube.
Tutaj partner kobiety powinien zatroszczyć się o jej dobre samopoczucie i przekonać ją, że jest piękna i wyjątkowa, bo nosi w sobie małego człowieka i to jest prawdziwy cud.
Kobiety w ciąży mają także złe samopoczucie i depresję wynikające także z posiadania w brzuchu dziecka innej płci aniżeli pragnęły.
Płeć dziecka jest często czynnikiem determinującym zajście w ciążę. Jeśli jest to pierwsza dziecka, a kobieta pragnęła posiadać dziecko innej płci, niż urodziła to sprawa nie przedstawia się jeszcze tak drastycznie. Można zajść jeszcze w kolejną ciążę i wtedy urodzić wyczekiwanego potomka (tak myśli kobieta). Jednak, jeśli jest to już kolejna ciąża, a przyszła matka jest już szczęśliwą posiadaczką dwóch chłopaczków jej marzenia o urodzeniu córeczki są bardzo realne i kobieta nie wyobraża sobie, żeby miały się nie spełnić. Często przyszłe matki wybierają już imiona dla swoich pociech, szykują wyprawkę dla maluszka uzależnioną od jego płci. A przecież nawet wprawne oko lekarza może się pomylić i zamiast upragnionej dziewczynki rodzi się kolejny chłopiec. Jak czuje się matka rodząc dziewczynkę, choć przez całą ciążę wierzyła, że to upragniony chłopiec.
Nie można bezgranicznie wierzyć lekarzom w płeć dziecko, bo oni sami często zapewniają nas, że to tylko umowna wiedza i zawsze może się to zmienić. Nie można oczekiwać dziecka konkretnej płci, bo przy porodzie można odczuć wielkie rozczarowanie. Dla każdej matki płeć dziecka nie powinna mieć żadnego znaczenia. Liczy się przecież tylko dziecko, to, że jest zdrowe, nasze i wyczekiwane.
Wybierajmy wyprawkę dla maluszka w uniwersalnych kolorach (niebieskim, żółtym, białym, zielonym), która będzie pasowała zarówno do chłopca, jak i do dziewczynki. Nie czekajmy na dziecko konkretnej płci i nie nastawiajmy się na nie, przeżyjemy zawód, jeśli urodzi się dziecko innej płci, niż chciałyśmy i nie będziemy potrafiły cieszyć się z cudu narodzin, a nasz maluch poczuje się odtrącony, bo nie spełnił naszym wymogom odnośnie płci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here