Peruka z włosów naturalnych – nie daj się łysieniu plackowatemu

0
1340

Łysienie plackowate to choroba, której konsekwencje są wyjątkowo dotkliwe. Pojawiające się na głowie (i nie tylko na niej) nieestetyczne ogniska chorobowe pozbawione włosów destrukcyjnie wpływają na psychikę pacjenta. Ze względu na niemożność jednoznacznego zdefiniowania podłoża choroby i mechanizmów jej powstawania, do tej pory lekarzom nie udało się opracować skutecznej metody walki ze schorzeniem. Szansę na powrót do normalnego funkcjonowania dają chorym nowoczesne peruki z naturalnych włosów.

Naturalna peruka – zastępcza fryzura

Peruki naturalne tkane są z włosów pozyskiwanych bezpośrednio od ludzi. W naszym regionie najbardziej popularne są modele wykonane z włosów pochodzenia chińskiego, indyjskiego, europejskiego oraz słowiańskiego. Na rynku perukarskim najbardziej cenione są pasma z ostatniej grupy – miękkie, przeważnie stosunkowo jasne włosy, nie muszą być poddawane zabiegowi dekoloryzacji, który osłabiałby ich strukturę. Naturalne peruki dostępne są we wszystkich formach, począwszy od krótkich fryzur, poprzez półdługie, proste pasma, na długich lokach kończąc, dzięki czemu bez trudu możemy znaleźć model zbliżony strukturalnie do utraconych włosów. Włosy naturalne mogą być poddawane stylizacji (suszone, kręcone, prostowane i czesane). Dzięki specjalnym, nowoczesnym bazom i wykończeniu (na przykład lace front) granica między skalpem a peruką jest niemal niedostrzegalna.

Co ważne, peruki medyczne wykonywane są z materiałów, które nie podrażniają skóry głowy. Przewiewne bazy zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu noszenie nakrycia głowy nie zaostrza zmian chorobowych.

Gdzie kupić perukę medyczną?

Nowoczesne peruki medyczne sprzedawane są w specjalistycznych salonach Rokoko, działających w większości dużych miast w Polsce. Podczas wizyty w salonie doświadczony doradca pomaga dobrać odpowiedni do danego typu urody model, reguluje perukę i instruuje, jak poprawnie ją zakładać. Co ważne, w dobrze wyposażonych salonach możemy zaopatrzyć się nie tylko w peruki, ale również kosmetyki do ich pielęgnacji, turbany i chusty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here