dekoracje do domu

Dekoracje do domu potrafią w mgnieniu oka odmienić całe wnętrze. Są one kluczem do tego, aby wszystko ze sobą współgrało i tworzyło piękną całość. Niestety zdarza się, że dodatki do domu kosztują sporo pieniędzy. Wcale nie musi tak być, jeżeli w Twoim domu nie ma dodatków, a chcesz nadać mu klimatu. Nie musisz wydawać milionów, aby temu zaradzić. Wiele osób nie wie, ale dekoracje do domu można stworzyć samemu ,wykorzystując kilka drobnych rzeczy. Dodatkowym plusem jest to, że kosztują one kilka groszy. Często zdarza się tak, że posiadamy je już w swoich domach. Musimy tylko wiedzieć jak się za to zabrać. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/dekoracje-do-domu/

Poduszki DIY 

Poduszki DIY na kanapę do salony czy na łóżko w sypialni są pięknym elementem dekoracyjnym. Nie tylko nadadzą wnętrzu koloru, ale również pięknie je ozdobią. 

Jak je wykonać? 

Do tego wystarczy nam kawałek materiału, który będzie poszewką dla naszej poduszki. Do wypełnienia wnętrza będą porzebne nam też, ścinki starych materiałów lub wata. Z materiału wycinamy kształt dwóch kwadratów. Następnie zszywamy ze sobą trzy boki. W dziurę, która pozostała z szycia, wsadzamy najpierw ścinki materiałów lub watę (opcjonalnie możemy włożyć tam zwykłą starą poduszkę lub zakupiony w sklepie wkład), wypełniamy zawartość poduszki i zszywamy czwarty bok. Gotowe!

Dekoracje do domu DIY – osłonki i doniczki

Do zrobienia ślicznych i przede wszystkim tanich osłonek wystarczą tylko puszki. Mogą być one po karmie dla zwierząt czy groszku. Do ich wykonania potrzebny będzie również sznurek. 

Jak je wykonać? 

Przy pomocy kleju na gorąco, sznurkiem owijamy puszkę i przyklejamy. Na spodzie naszego dzieła możemy dodać kilka dziurek, aby mogło pełnić funkcję doniczki. Do wykonania osłonki również wykorzystać można butelki np. po coca-coli. Wystarczy za pomocą nożyka czy nożyczek odciąć górę, a dół pomalować. Ten krok zależy tylko od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Możemy pomalować osłonkę za pomocą farb, ale możemy do tego użyć również sprayu. 

Dekoracje do domu DIY – pufy i siedziska

Pufy czy siedziska są nie tylko piękne dekoracje, ale i również dodatkow miejsce do siedzenia. Nie musimy wydawać na nie masy pieniędzy. Pufę możemy wykonać np. ze starej opony, którą następie owiniemy sznurkiem bądź nieco grubszym materiałem. Jeżeli chcemy, aby wyglądała elegancko, możemy także na jej spodzie dodać nóżki. Taka opona może pełnić nie tylko funkcję siedziska, ale również stolika do kawy.

Zobacz też: http://www.kobietaimoda.pl/puder-sypki-czy-prasowany/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here