Łóżko dla chłopca

Każdy młody organizm, aby prawidłowo się rozwijać, potrzebuje odpowiedniej regeneracji. Mocny, zdrowy i odpowiedniej długości sen jest najlepszym odpoczynkiem dla bardzo aktywnego w ciągu dnia ciała. W czasie snu organizm dziecka nie tylko się regeneruje, ale też rozwija. Wtedy właśnie jest wydziela się najwięcej hormonu wzrostu, wtedy też mózg porządkuje informacje zdobyte w ciągu dnia i utrwala ślady pamięciowe (dzięki temu dziecko lepiej się uczy). Dlatego też warto zadbać o to, by nasze dziecko dobrze się wysypiało. A do tego potrzebne jest dobre łóżko.

Łóżko dla chłopca – jakie powinno być?

Przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Dziecko musi mieć w łóżku odpowiednio dużo miejsca, tak aby nie musiało zginać rąk ani nóg. Warto przy tym pamiętać, że nasze dzieci rosną i warto kupić łóżko na tyle duże, by nie było potrzeby kupować nowego już po dwóch albo trzech latach. Odpowiednio dobrany materac, nie za miękki ani nie za twardy będzie dbał o zdrowie kręgosłupa, ale też sprawi, że godziny na nim spędzone będą przyjemnością.

Dobre łóżko powinno być również wykonane z dobrej jakości materiałów, tak aby służyło przez długie lata oraz powinno być maksymalnie stabilne. W końcu nasze dzieci na łóżkach nie tylko śpią ale też bawią się i zapewne nieraz zdarzy im się trochę po nich poskakać bądź rzucić ciężki plecak. Z tego samego powodu należy unikać łóżek mających wystające elementy, jakieś niezabezpieczone, dające się wykręcić śrubki i tym podobne rzeczy. Lepiej uniknąć niespodziewanych kontuzji i konieczności wizyty na ostrym dyżurze.

Łóżka dla chłopców mogą być różne. Może to być klasyczne łóżko drewniane, które będzie dobrze nadawać się zarówno dla kilkuletniego chłopca jak i dla nastolatka. Niektóre wersje mają praktyczne szuflady, w których można schować nie tylko pościel ale również np. zabawki. Innym rozwiązaniem może być łóżko piętrowe w wersji z dwoma łóżkami (przydatne dla rodzeństwa mieszkającego w jednym pokoju) bądź w takiej wersji, w której na górze jest łóżko a na dole np. biurko i kilka szafek bądź szuflad. To ostatnie jest dobrym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach gdy sporym wyzwaniem dla rodziców jest zmieszczenie wszystkich koniecznych mebli na małej przestrzeni.

Innym rozwiązaniem mogą być łóżka w różnych ciekawych kształtach. Nasz młody człowiek może zacząć marzyć o karierze kierowcy rajdowego śpiąc w łóżku w kształcie samochodu albo fantazjować o wspaniałych rycerskich przygodach gdy jego miejscem spoczynku będzie zamek. Takie łóżko może stać się doskonałym miejscem zabaw w ciągu dnia i pobudzać fantazję młodego chłopca (oczywiście istnieją również wersje dla dziewczynek). To rozwiązanie jest raczej praktykowane w pokojach młodszych dzieci, nastolatki jednak będą wolały coś innego.

Wybór łóżka dla chłopca powinien być dobrze przemyślany. Należy wziąć pod uwagę zarówno wiek dziecka i jego potrzeby, jak i wielkość pomieszczenia oraz jego wystrój. Dobrze jest też dowiedzieć się jakie dziecko ma oczekiwania – w końcu to ono będzie spędzać w nim najwięcej czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here