jakie buty na zimę dla dziecka?

Dziecięce zimowe buty, powinny spełniać wiele wymagań. Powinny chronić stópki dziecka przed zimnem, być wodoodporne, wytrzymałe, a przy tym wszystkim wygodne i komfortowe dla dziecka.

Zimowe buty dziecięce należy dobierać ze szczególną uwagą. Konieczne jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni w bucie, po to by nie zaburzyć prawidłowego rozwoju stóp dziecka. Stopy malucha nie mogą być zbyt mocno ściśnięte, ponieważ wtedy może dojść do różnych wad.

Jak dobrać właściwy rozmiar, kupując buty dla dziecka?

Zakończenia nerwowe u maluchów nie są jeszcze w pełni wykształcone, dlatego dziecko nie jest w stanie powiedzieć nam, czy dany but jest za ścisły lub za luźny.

Dobierając odpowiedni rozmiar butów, należy zachować delikatny zapas. Dopasowanie butów dziecięcych, nie jest zbyt skomplikowane. Najlepiej podczas wyboru nowych butów, zachować 1,5 cm ‚luzu’ w palcach. Podczas chodzenia, stopa rozszerza się o około 0,5 cm, reszta wolnego miejsca zostaje, gdy stopa urośnie.

Kozaki i botki dziecięce na zimę

Przed udaniem się do sklepu, po nowe buty, najpierw musimy zmierzyć stopy dziecka. Jak to zrobić? Dziecko musi stanąć stópkami na kartce papieru, wtedy robić wykonuje obrys za pomocą ołówka lub długopisu. Wtedy możemy zmierzyć długość stópek dziecka, od pięty do czubka palucha. Taki pomiar daje możliwość, precyzyjnego określenia, ile miejsca zajmie stopa malucha w bucie.

Z jakich materiałów powinny być wykonane zimowe buty dziecięce?

Aby buty były wygodne i komfortowe, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Ważne, żeby buty zimowe dla dzieci były lekkie i elastyczne. Powinna być również zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza w bucie. Dzięki temu but będzie trzymał ciepło.

W butach zimowych bardzo ważna jest wyściółka buta. Buty powinny być wykonane z materiału, który jest wodoodporny.

Dobór obuwia zimowego dla dzieci nie jest wcale trudny i skomplikowany, wystarczy tylko wiedzieć jakimi zasadami kierować się podczas wyboru. Buty zimowe mają zapewnić dziecku komfort i swobodę.

Przeczytaj też: http://www.prezentbox.pl/kapcie-i-pantofle-dzieciece-jak-wybrac-odpowiednie-buty-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here