Kąpiel malucha

Kąpiel to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji malucha. I to nie tylko ze względu na czysto higieniczne kwestie. Wspólne kąpiele to przede wszystkim budowanie więzi dziecka z rodzicami. Przyjemna, codzienna, kąpielowa rutyna wprowadza ład i porządek w rozkładzie dnia. Przygotowuje malucha do snu i uspakaja go dzięki delikatnym, aromatycznym olejkom, zawartym w kosmetykach do pielęgnacji i kąpieli. Aby kąpiel była dla naszego malucha przyjemna, a zarazem bezpieczna, należy zadbać o odpowiednie akcesoria. Wanienka, dobre kosmetyki pielęgnacyjne, zabawki do kąpieli dla dzieci- wszystko to może pomóc w uczynieniu z kąpieli prawdziwego rytuału i ulubionej rozrywki naszych milusińskich.

Jak wybrać wanienkę?
Nie ma oczywiście przyjemnej i sprawnej kąpieli bez odpowiednio dobranej wanienki. Możliwości jest wiele. Jest tyle modeli wanienek, że każdy rodzic znajdzie z pewnością idealne rozwiązanie dla siebie. Przy wyborze należy się kierować dwoma głównymi czynnikami. Przed wszystkim wanienka powinna być komfortowa i bezpieczna w użytkowaniu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Wanienka musi być dobrana do jego wymiarów i wieku. Powinna też zapewniać wygodę dorosłej osobie. Z tego względu rodzice często decydują się na wanienki ze specjalnymi stojakami lub nawet szafy kąpielowe.

Drugi aspekt to dopasowanie wanienki do naszych możliwości lokalowych. Nie ma sensu kupować dużej wanienki z mnóstwem dodatkowych gadżetów, jeśli po prostu nie mamy na nią miejsca. Wówczas lepiej rozważyć zakup mniejszego modelu, który można z łatwością przechować w łazience, lub na szafie.

Kosmetyki do kąpieli
Dziecko potrzebuje tak naprawdę bardzo niewielu kosmetyków. Zdecydowanie lepiej zainwestować w dobre jakościowa, delikatne, hipoalergiczne kosmetyki, niż w drogeryjne pachnące, ale nie do końca bezpieczne preparaty. Bo maluch ma bardzo wrażliwą skórę i nawet najmniejsza ilość chemicznych substancji może uszkodzić jego delikatną skórę. Do codziennej pielęgnacji używajmy tylko produktów ze wszelkimi niezbędnymi atestami. Dla niemowlaka wystarczy dobry płyn do kąpieli, który umyje ciało, i delikatny szampon do włosków. Przyda się również miękki ręcznik frote i oliwka do ciała.

Zabawki do kąpieli
Zabawki do kąpieli dla dzieci również muszą posiadać wszelkie niezbędne atesty i spełniać wymagane normy. Ala dla nieco starszych dzieciaków są wręcz niezbędne. Bo trudno sobie wyobrazić udana kąpiel bez kolorowych zabawek. Mogą to być typowe zabawki gumowe, które łatwo się potem suszy. Gumowe zwierzaki, ptaszki, dinozaury, czy rybki to świetna okazja do wspaniałej zabawy i nauki nowych słówek. Dla młodszych dzieci sprawdzą się również kolorowe książeczki wodoodporne.

Świetnym pomysłem są zawsze wszelkie pojemniczki i wiaderka, które umożliwiają przelewanie wody, robienie wodospadów, pluskanie i rozlewanie. W tej roli dobrze sprawdzą się zwykłe plastikowe klocki lub kubeczki. Kąpiel można też urozmaicić za pomocą tradycyjnych dmuchanych zabawek, które zazwyczaj zabieramy na basen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here