kancelaria notarialna

Wizyta u notariusza kojarzy się większości osób z wysokimi kosztami i sprawami, które dotyczą spadków czy darowizn. Kancelaria notarialna to miejsce, w którym można załatwić dużo więcej spraw. Jak znaleźć godnego uwagi notariusza, który załatwi wszystko bez problemu i szybko?

Dobry notariusz – kogo wybrać?

Kancelarii notarialnych jest bardzo dużo. Szczególnie w dużych miastach jest to widoczne. Wystarczy przejść się uliczkami i zapewne na wielu bramach będzie wisieć tabliczka z napisem, że tu przyjmuje notariusz. Którego zatem wybrać? Tego, który ma wolny termin, a może lepiej poczekać?

Na pewno o wyborze notariusza nie decyduje cena, gdyż cennik usług jest ustalany odgórnie przez prawo. Zatem warto zwrócić uwagę na kilka innych szczegółów. Dobrze, aby kancelaria notarialna była usytuowana dość blisko miejsca zamieszkania. Ważna jest też jakość usług i dobra atmosfera. Warto zatem poczytać komentarze o danym miejscu i sprawdzić, czy w ogóle warto brać daną kancelarię pod uwagę.

Kiedy może przydać się wizyta u notariusza?

Najczęściej notariusz zajmuje się sprawami spadkowymi. Dział spadków jest dość skomplikowany, a przepisy bardzo często niejasne i ciężkie do zrozumienia. Wiele osób nie wie, czy lepiej sporządzić testament, a może sporządzić umowę darowizny.

W wielu przypadkach ciężko jest jednoznacznie znaleźć najlepszą opcję. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać się do notariusza. On po zapoznaniu się ze sprawą pomoże wybrać najkorzystniejszą formę i powie, jakie są za i przeciw danemu rozwiązaniu. Na pewno warto skonsultować się z kancelarią notarialną, jeśli otrzymało się spadek lub chce się przepisać na kogoś innego swoje dobra.

Co można załatwić w kancelarii notarialnej?

Nie każdy pewnie wie, że u notariusza można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Oczywiście nie jest to porada, którą kancelarie prawne świadczą dla wszystkich. Można natomiast umówić się na spotkanie w swojej sprawie i dowiedzieć, którą opcję w danym wypadku wybrać oraz jakie dokumenty są niezbędne do załatwienia formalności.

Notariusz sporządza akty prawne, spisuje oświadczenia i protokoły, a także poświadcza zgodność konkretnych dokumentów z oryginałem. W dobrej kancelarii notarialnej można załatwić wiele spraw szybko i sprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here