Jak zachęcić dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu?

Każde dziecko powinno jak najwięcej się ruszać. Powinno też spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu, aby zapewnia sobie optymalną dawkę tlenu, który najlepiej oddziałuje na stan umysłu i całego ciała. Mimo iż dawniej nikt nie miał problemów z wyciąganiem swoich pociech na podwórko, bo dzieciaki spędzały na nim całe popołudnia i wieczory, bawiąc się ze sobą i szalejąc na placach zabaw, dziś nastała era komputerów, która to wszystko niestety zmieniła. Gry komputerowe zdają się być bardziej interesujące od piaskownic czy zjeżdżalni. Zapewniają szybką i prostą rozrywkę, nie zmuszają maluchów do wychodzenia z domu i są po prostu modne – w końcu każde dziecko aktywnie z nich korzysta. Zbyt częste korzystanie z komputerów może jednak zaburzyć jego rozwój. Aby do tego nie dopuścić, trzeba jakimś cudem spróbować wyciągnąć malucha z domu i pokazać mu, że istnieje jeszcze wiele innych wartościowych aktywności, które też potrafią dać ludziom szczęście, radość i chwilę zapomnienia.

Rodzice posiadający własne domy są prawdziwymi szczęściarzami. Nie muszą bowiem za każdym razem zabierać swoich pociech na pobliskie place zabaw. Nie muszą szukać dla nich atrakcyjnych podwórkowych rozrywek czy zabaw. Wystarczy, że wspaniały plac przygotują na swojej własnej działce, a da się to zrobić przy niewielkim nakładzie pieniężnym. Piaskownice dla dzieci kosztują bowiem wyłącznie kilkaset złotych. Te najmniejsze i najprostsze czasem są jeszcze tańsze. Jedna piaskownica posłuży dziecku przynajmniej przez kilka najbliższych lat, dlatego inwestycja w coś takiego wydaje się być doskonałym rozwiązaniem. Wystarczy ją zamówić w sklepie internetowym lub kupić w zwykłym markecie stacjonarnym (np. tym z produktami typowo ogrodniczymi), umieszczając ją następnie przed tarasem lub z tyłu budynku. Piaskownicę można też stworzyć zupełnie samodzielnie. Do jej wykonania potrzebne będą wyłącznie zwykłe deski, kilka prostych narzędzi budowlanych oraz większa ilość piasku.

Oczywiście by takie piaskownice dla dzieci stały się dla nich czymś atrakcyjnym, trzeba je jeszcze ciekawie uzupełnić. Najlepiej umieścić w nich różnorodne zabawki i przyrządy przeznaczone do zabaw w piasku. Wszelkiego typu łopatki, wiaderka, szufelki i pojemniki świetnie się sprawdzą. Maluchy przepadają również za foremkami imitującymi różne przedmioty, figury geometryczne, zwierzątka czy nawet samochodziki. Mogą wypełniać je piaskiem, odwracać na drugą stronę i w ten sposób tworzyć swoje pierwsze przepiękne budowle. A jeśli taka piaskownica zacznie się dziecku nudzić, wystarczy delikatnie rozbudować swój przydomowy plac zabaw i umieścić w nim coś jeszcze. Sklepy ogrodnicze dysponują ogromną ilością produktów przeznaczonych do dziecięcych zabaw. Kolorowe zjeżdżalnie kuszą swoimi imponującymi rozmiarami, a praktyczne drabinki pozwalają maluchom wczuć się w rolę prawdziwych odkrywców. Stworzenie przydomowego placu zabaw będzie świetnym sposobem na przekonanie malucha do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Żadne dziecko nie oprze się takiej zabawie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here