prawnik rozwód warszawa

Niestety, na rozprawach rozwodowych najwięcej tracą dzieci, które muszą pogodzić się z tym, że ich rodzice się rozstają. Ma to wpływ na ich psychikę, a także późniejsze życie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby zarówno matka, jak i ojciec mogli się z nim regularnie widywać. Wszystko po to, aby pociecha miała świadomość, że może na nich liczyć.

Nie zawsze jest to jednak tak łatwe. Rozprawy rozwodowe w wielu przypadkach dotyczą nie tylko kwestii rozpadu związku czy podziału majątku, ale również opieki nad dziećmi. W większości przypadków na straconej pozycji stoją mężczyźni. Efektem całej sprawy może być bardzo ograniczony kontakt z dziećmi, na czym tracą oczywiście obie strony.

Nie jest to jednak jedyna, przykra możliwość, na jaką ojcowie muszą się godzić. Są oni w stanie skutecznie walczyć o swoje prawa, w czym pomóc może odpowiedni prawnik rozwód. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, gwarantuje dostęp do wielu kancelarii gwarantujących fachowe doradztwo oraz pomoc w prowadzeniu spraw rozwodowych. Szczególnie polecane są te, które skupiają się właśnie na mężczyznach.

Dlaczego? Ponieważ zatrudnieni w nich adwokaci doskonale wiedzą, z jakim zadaniem muszą się mierzyć i co zrobić, aby ojcowie nie byli poszkodowani. Gwarantują oni dostęp do kompleksowych usług, często dostosowywanych do specyfiki prowadzonej sprawy.

Jak walczyć o kontakt z dzieckiem?

Oczywiście zanim dojdzie do konkretnych działań, bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedniej strategii. W trakcie jej omawiania należy zastanowić się o tym, czego ma dotyczyć rozprawa. Co ojciec chce uzyskać. Najczęściej mowa jest tu o dwóch opcjach.

Pierwsza dotyczy tak zwanej opieki naprzemiennej, która polega na tym, że dziecko w konkretnych tygodniach znajduje się u jednego z rodziców. Dzięki temu ojciec nie traci z nim kontaktu i jest obecny w jego życiu. Może obserwować, jak dorasta i jak wchodzi w dorosłe życie.

Jeśli porozumienie się w ten sposób jest niemożliwe, warto rozważyć druga opcję, która polega na rozszerzonych kontaktach z dzieckiem. Mowa tu nie tylko o widywaniu się z nim „od czasu do czasu”, ale w wyznaczonych terminach, ustalonych między były małżonkami lub przez sąd.

W obu przypadkach pomocny okaże oczywiście dobry prawnik. Rozwód Warszawa nie musi wiązać się z „przegraną” mężczyzny i z poważnym ograniczeniem kontaktów z dzieckiem. Wybór właściwej kancelarii pozwoli na skuteczną walkę o swoje prawa. Wszystko to przełoży się na możliwość uczestniczenia w życiu dziecka bądź dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here