Idealny pokój dla niemowlaka

Każda z par oczekujących na pojawienie się w ich życiu dziecka, stara się zaplanować w najdrobniejszych szczegółach wszystkie aspekty wspólnego życia.
Planowanie wyprawki jest dla przyszłych rodziców sporym wyzwaniem, cennymi radami w tej kwestii służy zarówno rodzina jak i znajomi, ale to definitywnie rodzice musza podjąć decyzję, co znajdzie się w wyprawce ich nowonarodzonego dziecka.
Przed pojawieniem się na świecie dziecka, nie tylko kwestia wyprawki jest istotna, trzeba bowiem również pomyśleć o pokoju dla nowego członka rodziny.
W momencie pojawienia się w domu maluszka, wraz z nim pojawia się również całkiem sporo nowych akcesoriów, oraz niezbędnych rzeczy związanych bezpośrednio, ze sprawowaniem opieki nad malcem, dlatego koniecznie trzeba znaleźć na to wszystko dodatkowe miejsce.
Nie wszyscy rodzice, od razu decydują się na osobny pokój dla dziecka, część z nich w tych pierwszych miesiącach decyduje się na łóżeczko dziecięce w pokoju rodziców, i nie jest to nic dziwnego.
Maluszek w pierwszych miesiącach bardzo często budzi się w nocy, i potrzebuje stałej opieki rodziców.
Pozostawiony sam w pokoju, mógłby czuć się niespokojnie, dlatego dobrze przez pierwsze kilka miesięcy, mieć łóżeczko niemowlęce w sypialni, co nie oznacza że nie powinniśmy już małymi krokami organizować przestrzeni dla dziecka w osobnym pomieszczeniu.
Pokój niemowlaka, dobrze aby znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie pokoju rodziców.
Będzie to istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka, które mając świadomość że rodzice są tuż obok, będzie spało spokojniej.
Organizując pokój dla maluszka, postarajmy się aby na ścianach znalazły się farby w stonowanych kolorach, oraz kolorowe obrazki i aplikacje, które poza ładnym wyglądem będą również stymulowały mózg maluszka do rozwoju.
Wszelkiego rodzaju pastele, szarości czy też kolor biały bardzo dobrze sprawdzą się w pokoju smyka.
W pokoju niemowlaka nie może zabraknąć bezpiecznego i wygodnego łóżeczka, z odpowiednio dopasowanym materacykiem.
Zadbajmy również aby w łóżeczku dziecka, znalazła się przyjemna pościel w przyjaznych kolorach.
Pokój dziecka, powinien być tak zaaranżowany, aby był bezpieczny dla malucha, oraz funkcjonalny dla rodziców.
Pamiętajmy o zakupie komody na niemowlęcą garderobę, oraz przewijaka.
W sklepach znajdziemy przewijaki, których podłoże stanowi szafka, jest to dobry pomysł na dodatkową powierzchnię do przechowywania.
W pokoju u niemowlaka warto jest również, zamontować kilka półek na pierwsze książeczki, oraz na pluszowych przyjaciół.
Zadbajmy również o właściwe oświetlenie w pokoju, warto mieć na uwadze, aby oświetlenie nie było zbyt intensywne, wystarczy subtelna lampka ustawiona w rogu pokoju.
Jeśli miejsce na to pozwala, warto jest ustawić w pokoju maluszka duży fotel z podnóżkiem.
Będzie przydatny nie tylko w czasie karmienia, ale i w momentach gdy chcemy po prostu spędzić czas z dzieckiem na czytaniu bajek, lub wspólnym odpoczynku.
Warto w pokoju niemowlaka postawić urządzenie do oczyszczania powietrza, oraz nawilżacz powietrza zadbają one o jakość wdychanego powietrza w czasie snu, oraz codziennej aktywności dziecka.
Pokój niemowlaka wyposażmy również w kilka przydatnych koszy, bądź pudełek na zabawki, których wraz ze wzrostem dziecka będzie przybywać.
Spora ilość rodziców na podłogi do dziecięcego pokoiku, wybiera panele podłogowe, aby nadać im przytulniejszego wyglądu można zainwestować w dywan z dłuższym włosem.
Pokój dla niemowlaka, jest bardzo ważnym elementem całego naszego wnętrza, zadbajmy więc o jego aranżację tak, abyśmy zarówno my jak i dziecko czuli się w nim wyjątkowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here