Zabawki do ogrodu

W okresie letnim, wakacyjnym, wszyscy chcemy spędzać dużo czasu na dworze. Tak więc trzeba zadbać o to, by nasze dzieci miały tak co robić. Ważne jest, by były bezpieczne podczas zabawy na podwórku.
Wiele firm oferuje zabawki ogrodowe dla dzieci takie jak gotowe place zabaw. Dla najmłodszych są one wykonane z tworzywa sztucznego, bez elementoe, które by mogły skaleczyć, zranić nasze dziecko. Przeważnie są to huśtawki, czy zjeżdżalnie, lub tory zwane małpimi gajami.
Dla starszych już dzieci, są gotowe drewniane place zabaw z różnego rodzaju przeszkodami, zjeżdżalnią i huśtawką.
Taki plac zabaw to podstawa wyposażenia ogrodu, kiedy ma się dziecko.
Fajna rzeczą też jest trampolina, dziecko szybko rozładowuje nadmiar energii skacząc i fikając koziołki.
Wszystkie dzieci uwielbiają zabawy w piasku i tu mamy wiele rodzajów piaskownic. Od drewnianych po plastikowe. Zamykane, z siedziskami. Naprawdę wybór jest ogromny i każdy coś dopasuje do swoich potrzeb.
Wiadomo też, że do piaskownicy potrzebne będą wiaderka, sitka, foremki, grabki, łopatki i inne sprzęty do przerzucania piasku, robienia babek czy zamków.
Dużo radości dzieciom dają też różne bujaki, liny na drzewach, hamaki, czy też zabawki jeżdżące. Rowerki, jeździki, samochody elektryczne na pilota ale i takie w których trzeba odpychać się nogami.
Żadne dziecko nie pogardzi też piłkami do różnych gier. Piłka nożna, ręczna, do koszykówki, do siatkówki.
W ciepłe dni można puszczać latawiec.
Można też zagrać w badmintona, czy tak zwanego palanta.
Są też namioty z tunelami, baseny z piłeczkami.
Warto też na płocie zawiesić tablicę kredową, by dziecko nie malowało po kostce lub murze. Rysowanie kredą, czy cegłą po kamieniach jest dość popularne wśród dzieci.
Wszystko to można kupić, i jest naprawdę bardzo szeroka oferta zabawek ogrodowych dla dzieci, ale takie zabawki do ogrodu można w wielu przypadkach zrobić samemu, przy pomocy rodziców oczywiście.
Na przykład bujak, dla najmłodszych z opony. Przecinamy starąoponę na pół, mocujemy na górze deskę i mamy bujak, własny nikt takiego nie będzie miał.
Tor przeszkód możemy sami zrobić, napewno na podwórku macie różne niepotrzebne rzeczy w danym momencie. Krzesła, kamienie, cz nawet drewniane deski . Jeśli nie tor dla dzieci, to chociaż do wyścigu samochodów.
Można pomalować kamienie i z nich stworzyć na przykład grę w kółko i krzyżyk.
Również w domu jest napewno wiele zabawek, które spokojnie można wynieść na dwór.
Butelki z których zrobimy kręgle, o zywiscie plastikowe, by się niepotłukły, można je pomalować, by były kolorowe.
Na dworze można też puszczać bańki mydlane. Nie tylko te małe kupne, ale można zrobic takie, które będą ogromne. Łączymy dwa kije, kilkoma sznurkami, zamaczamy w roztworze wody z płynem do naczyń i się kręcimy. Z naszych kijów połączonych sznurkami, wydobywają się ogromne bańki mydlane i wznoszą się do nieba.
Dziecku naprawdę niewiele potrzeba, by zrobić sobie zabawki ogrodowe z niczego. Wystarczą nawet, zwykłe kamienie i dziecko coś wykombinuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here