Przechowywanie i transport jabłek

0
1026

Owoce, na przykład jabłka, muszą być we właściwy sposób przechowywane i transportowane. Często wykorzystuje się do tych celów różnego rodzaju pojemniki i palety wykonane z tworzywa. Trwałość tego rozwiązania i estetyka wynikają z zastosowania nowoczesnych materiałów.

Estetyczne i trwałe skrzynie na owoce

Jeśli chodzi o przechowywanie owoców, w magazynach sprawdzają się różne rodzaje pojemników – przeważnie skrzynki i skrzyniopalety. Ich rozmiar można dobrać pod kątem wolnej przestrzeni i tak zagospodarować magazyn, by towar był uporządkowany, a poruszanie się w pomieszczeniu w dalszym ciągu możliwe. Skrzynie na jabłka dotychczas bywały drewniane, ale coraz częściej odchodzi się od drewna na rzecz mocnego tworzywa. Plastikowe pojemniki okazują się dużo łatwiejsze do ewentualnej konserwacji, są też lżejsze i nie sprawiają problemów przy transporcie. Skrzynki na jabłka lub inne owoce można nabyć w tych samych kolorach i rozmiarach, co pozwala na ustawienie kilku lub kilkunastu pojemników w formie stosu, wykorzystanie półek i palet.

Owoce w dobrym stanie

Magazynowanie i transport owoców wymagają skupienia się na ich świeżości. Sterylna, pozbawiona uszkodzeń powierzchnia skrzynki na jabłka nie wpływa w negatywny sposób na zawartość. Po każdym użyciu można skrzynkę dokładnie umyć, stosując niemal dowolne środki. W przypadku drewnianych rozwiązań byłoby to niemożliwe. Identycznie prezentują się i działają nowoczesne skrzyniopalety na jabłka. Przydają się głównie w transporcie, są dużym ułatwieniem podczas pakowania i rozładowywania towaru. Po każdym użyciu można je oczyścić i będą jak nowe oczekiwały na nowy ładunek jabłek.

Ile może ważyć skrzynka?

Skrzynie na jabłka to dość lekkie rozwiązania, dlatego też ładunek waży głównie z uwagi na samą wagę owoców. Sprawia to mniej problemów przy kontrolach lub prostym obliczaniu ładowności pojazdu. Skrzyniopalety na jabłka wykonane z tworzywa są też dużo bardziej wygodne od drewnianych podczas wszelkich prac związanych bezpośrednio z załadunkiem i rozładunkiem. Tworzywo gwarantuje też komfort pod względem trwałości. Specjalnie opracowany materiał nie jest bardzo podatny na ewentualne uszkodzenia fizyczne wywołane naciskiem lub uderzeniem o coś twardego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here