Panuje boom na przedłużanie rzęs – co musisz wiedzieć o tym zabiegu?

Zabieg przedłużania rzęs to dzisiaj jeden z najpopularniejszych zabiegów w ofertach salonów urody. Zapotrzebowanie na stylistki w tym zakresie rośnie w zaskakującym tempie. Warto zatem dowiedzieć się więcej na jego temat i poznać zarówno techniki, jak i podstawowe zasady wyboru odpowiedniej stylistki.

Jak wybrać metodę dla siebie?

Rozróżnia się kilka metod przedłużania rzęs. Zależnie od nich możemy uzyskać subtelne przedłużenie dające w pełni naturalny efekt lub też spektakularne, hollywoodzkie spojrzenie. Więcej na temat metod przedłużania rzęs oraz najciekawszych faktów i mitów przeczytasz tu http://babiniec-cafe.pl/najpopularniejsze-metody-przedluzania-rzes-fakty-i-mity/, a także dowiesz się, jak przebiega zabieg oraz jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza. W salonie również otrzymasz wskazówki na temat najlepszej metody. Stylistka musi jednak poznać Twoje oczekiwania, sprawdzić anatomię twarzy i stan zdrowia naturalnych rzęs, na podstawie czego dobierze najlepiej pasującą technikę.

Warto podkreślić, że efekt, jaki możesz uzyskać, jest dowolny. Możesz wykonać tzw. kocie oko, przedłużając i zagęszczając rzęsy jedynie w zewnętrznych kącikach, możesz również niebotycznie podkręcić i wydłużyć rzęsy na całej linii powiek, albo sięgnąć po maksymalne zagęszczenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając stylistkę?

Wybór stylistki to najistotniejszy element, ponieważ od niego zależy czy efekt będzie spektakularny, czy nędzny. Co więcej, w jej ręce oddajesz również swoje zdrowie i oczywiście stan rzęs. Dlatego też nie bój się pytać o certyfikat potwierdzający przebycie odpowiednich kursów do wykonywania stylizacją daną techniką. Pamiętaj, że stylistki odbywają kursy w stricte określonej metodzie, zatem jeśli zdecydujesz się na metodę 2D, sprawdź, czy osoba wykonująca zabieg została w tym kierunku przeszkolona.

Kolejną ważną sprawą jest fakt, że w tym zabiegu nie warto kierować się cennikiem, a doświadczeniem. W sieci jest wiele ofert osób wykonujących przedłużanie rzęs w Szczecinie, niestety wiele z nich to kosmetyczki z zamiłowania, a nie z zawodu.  Oczywiście znajdą się pewnie i perełki potrafiące zdziałać cuda, niemniej jednak zabiegi na rzęsach wymagają precyzji i wprawnej ręki, dlatego lepiej zdać się na profesjonalny salon urody. On gwarantuje swoją renomą, dlatego zatrudnia tylko doświadczone i rzetelnie przeszkolone stylistki.

Jeśli masz wątpliwości – pytaj!

Nie bój się zadawać pytań. Stylistka rzęs musi być osobą cierpliwą, w końcu sam zabieg trwa niekiedy nawet trzy godziny! Zatem pytaj o wszystko, co spędza Ci sen z powiek, oczekuj szczegółowych wypowiedzi, analizuj je i podejmij świadomy wybór! Tylko w ten sposób uzyskasz efekt, który Cię zadowoli w stu procentach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here