Okulary czy soczewki

Każda wada wzroku wymaga korekty. Można ją skorygować przy użyciu szkieł kontaktowych albo okularów. Oba rozwiązania są dobre i mają swoje zalety i wady. Jednakże ich wybór nie jest już taki oczywisty. Wiele bowiem osób zastanawia się co dla nich będzie lepsze do korekty wzroku. W jakich sytuacjach sprawdzą się soczewki, a w jakich okulary? Jakie rozwiązanie wybrać i która opcja jest lepsza i zdrowsza? Poznaj plusy i minusy każdego rozwiązania i zdecyduj, który wariant będzie dla ciebie najlepszy.

Okulary czy soczewki?

Okulary mogą stanowić modny akcent stylizacyjny, który podkreśli atrakcyjność kreacji i pozwoli zamaskować mankamenty urody. Dzięki temu, że dostępne są rozmaitych wzorach, kształtach i kolorach mogą być znakomitym elementem stylizacji, który wyróżni Cię z tłumu. Okulary w modnych, odpowiednio dobranych oprawkach doskonale się sprawdzą na spotkaniach biznesowych, wykładach akademickich, szkoleniach i konferencjach, ponieważ w dużym stopniu kreują wizerunek. Doskonale się sprawdzą wszędzie tam, gdzie nie potrzeba wykonywać gwałtownych ruchów, ćwiczeń fizycznych czy innych, wzmożonych aktywności. Mają jednak sporo wad, takich jak parujące szkła, ograniczenie pola widzenia i niewygoda użytkowania.

Soczewki kontaktowe – jakie zalety?

Szkła korekcyjne mają tę przewagę nad okularami, że nie ograniczają pola widzenia, nie brudzą się ani nie parują. A co najważniejsze nie spadają z nosa tak jak okulary, bo to jest po prostu niemożliwe. Idealnie przylegają do gałki ocznej, co pozwala na wykonywanie najbardziej szalonych aktywności fizycznych. Nie odciskają się na nosie, nie zmazują makijażu i nie pozostawiają białych plam po opaleniźnie. Za to pięknie eksponują urodę oczu i podkreślają modny, efektowny makijaż. Dzięki ich wykorzystaniu każda wada wzroku zostanie skorygowana, np. nadwzroczność, która cechuje się wyraźnym widzeniem przedmiotów z oddali, a z bliska są one nieostre i zamazane.

Nadwzroczność – okulary czy soczewki?

Do leczenia dalekowzroczności idealnie nadają się szkła korekcyjne. Jeżeli widzisz nieostro przedmioty znajdujące się blisko Ciebie, nie zwlekaj tylko umów się na badanie do specjalisty, który dobierze dla Ciebie idealne soczewki kontaktowe. Zapewniają one doskonałą jakość widzenia, ponieważ przepuszczają tlen i dobrze nawilżają oczy, dzięki czemu wykonywanie takich czynności, jak szycie, czytanie czy praca przy komputerze przestanie być dla Ciebie wyzwaniem. Dzięki temu, że są lekkie, cienkie i niewidoczne nawet nie zauważysz, że je nosisz i szybko zapomnisz, że wada wzroku, jaką jest nadwzroczność w ogóle istnieje.

W starciu okulary czy soczewki wygrywają te ostatnie, ponieważ mają znacznie więcej zalet, niż tradycyjne okulary. Jednakże którą metodę korekcji wzroku wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz nosić same soczewki albo wybrać okulary lub nawet nosić je naprzemiennie. Wybierając szkła korekcyjne postaw na cieszące się doskonałą opinią produkty marki Acuvue, która tworzy wyjątkowe produkty dla osób z różnymi wadami wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here