Ogólne wskazówki dotyczące stosowania płytek i stempli do paznokci

Manicure paznokci nie ogranicza się jedynie do ich malowania. Za pomocą prostych, a zarazem precyzyjnych narzędzi, uzyskany efekt można wzbogacić różnego rodzaju ozdobami. W tym celu należy użyć specjalnego stempla, za pomocą którego wzór zostanie przeniesiony na powierzchnię paznokcia.

Dlaczego warto użyć stempli do paznokci?

Dzięki stemplom kobieta może pokryć swoje paznokcie wyjątkowymi i niepowtarzalnymi wzorami, które wyróżniają się dużą dokładnością i jakością wykonania, ale też bardzo wysoką precyzją. Dzięki temu można postawić na praktycznie dowolne symbole, które – zależnie od wariantu – wzbogacą stylistykę paznokcia. Mnóstwo różnych interesujących wzorów dekoracyjnych można znaleźć m.in. na Cuccio.pl. Szeroki pakiet wzorów pozwoli dostosować wybraną dekorację do własnych preferencji, cech, aktualnego nastroju itd.

Podstawowe zasady dotyczące stosowania stempli na paznokcie

  1. Przed nałożeniem stempla konieczne jest dokładne przeczyszczenie płytki, która będzie wykorzystana do nałożenia wzoru. W tym celu stosuje się specjalne, dedykowane produkty oczyszczające, które nie powinny w swym składzie zawierać acetonu. Substancja ta niekorzystnie wpływa zarówno na samą płytkę, jak i na znajdujący się na niej wzór.
  2. Proces nakładania stempla rozpoczyna się od nałożenia na wybrany wzór cienkiego paska za pomocą lakieru do paznokci. W celu jego rozprowadzenia warto użyć scrapera, za pomocą którego można w razie potrzeby usunąć nadmiar lakieru.
  3. Następnie w celu uniknięcia przypadkowego zetknięcia stempla z płytką, ustawiamy go prostopadle do niej, a następnie dociskamy. Ważne, aby czas zetknięcia obydwu elementów był stosunkowo krótki. Dzięki temu uzyskany wzór będzie jeszcze efektowniejszy.
  4. Przedostatnim etapem nakładania wzoru jest przyłożenie płytki do paznokcia. Należy jednocześnie pamiętać, aby jego powierzchnia była skutecznie oczyszczona z różnego rodzaju zabrudzeń (w tym substancji tłustych). Płytkę należy docisnąć stosunkowo mocno, dzięki czemu wzór będzie jednolity i wyrazisty.
  5. Na koniec należy pokryć powierzchnię wzoru specjalnym topem, który zabezpieczy go przed rozmyciem i rozpuszczeniem. Wysoka temperatura, wilgoć i oddziaływania mechaniczne mogą osłabiać strukturę wzoru, dlatego tak ważne jest, aby skutecznie zabezpieczać go za pomocą ochronnych substancji chemicznych.

Zestaw płytki i stempleki do paznokci to połączenie dwóch elementów, które – dzięki zastosowaniu specjalnego tuszu – pozwalają przenieść dowolne wzory wprost na pomalowane w odpowiedni kolor paznokcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here