Loft w kuchni

Lofty to aranżacje wzorowane na nowoczesnych apartamentach z Manhattanu. Kojarzą nam się z luksusem, wyrafinowaniem oraz funkcjonalnością. Lofty są ponadto atrakcyjne wizualnie, a zaaranżowane w tym stylu pomieszczenia to niekiedy dzieła sztuki. Styl ten wydaje się idealnie dopasowany do pomieszczeń takich jak kuchnia, w której liczy się nie tylko atrakcyjna strona wizualna, ale również wysoki poziom funkcjonalności oraz wzajemnego dopasowania wszystkich elementów. Poniżej zdradzamy najlepsze rozwiązania dedykowane dla osób stawiających na lofty, którzy pragną zmienić swoje nudne pomieszczenie w prawdziwie nowojorską kuchnię.

Wyposażenie kuchni w stylu loft 

W pomieszczeniach loftowych powinny znaleźć się przede wszystkim meble wykonane z drewna lub metalu, niekiedy także szkła. Stoły i blaty warto wybierać, biorąc pod uwagę gatunek wykorzystanego drewna oraz jego kolorystykę. W przypadku stołów do jadalni – dobrym pomysłem może okazać się wybór mebli warsztatowych. Ich przestronne rozmiary oraz duża wytrzymałość stanowią ewidentne zalety. 

Urządzenia AGD warto wybierać, wziąwszy pod uwagę ich konstrukcję i sposób wykonania. Lodówka powinna być wysoka i smukła, z oszlifowanymi powierzchniami metalowymi. Zlewozmywak granitowy, metalowy lub kompozytowy to idealny wybór do strefy zmywania. Ponadto warto zwrócić uwagę na takie elementy wyposażenia jak bateria do ujścia wody, systemy osłonowe na okna i dodatki dekoracyjne. Najlepiej sprawdzają się rozwiązania o ograniczonej kolorystyce, estetycznym wykończeniu oraz proporcjonalnych kształtach. 

Systemy oświetleniowe w kuchniach loft 

Zaletą oświetlenia loft jest nie tylko jego atrakcyjny wygląd, ale również wysoki poziom funkcjonalności. Wystarczy wspomnieć o standardowych loftowych lampach w formie reflektorów umieszczanych na metalowych prętach. Możesz oświetlić nimi wybrane strefy w kuchni, a także emitować światło wysoce rozproszone. 

Ich działanie mogą uzupełnić lampy ścienne (kinkiety) oraz lampy dedykowane nad stół. Warto zwrócić uwagę na modele lamp z prostym abażurem, wykonanym na planie okręgu lub kwadratu. Ponadto do wyboru masz oświetlenia ozdobne, imitujące epokowe wzornictwo. Mogą być wyposażone w dużych rozmiarów żarówki nazywane edisonkami. 

Ściany i podłogi w kuchni loftowej 

Kuchnia loft wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań w dekoracji ścian i podłóg. Do wyboru masz płytki o rozmaitym profilu estetycznym, które możesz łączyć z sobą, tworząc rozmaite połączenia estetyczne. W przypadku ścian – dobrym pomysłem będą cegiełki na ścianę, którymi możesz udekorować przestrzeń dookoła kuchenki i zlewozmywaka. Pozostałe ściany możesz udekorować płytkami wielkoformatowymi lub z efektem 3D. 

Na podłogę warto wybrać kafelki o łagodnej kolorystyce i oszlifowanej powierzchni. Wśród zyskujących na popularności w ostatnim czasie znajdują się płytki imitujące drewno oraz marmur. Z pewnością pomogą stworzyć unikatowy, loftowy klimat, dodatkowo powiększając wizualnie całej pomieszczenie.

Niezmiennie w kuchniach flotowych popularne są także płytki z motywami geometrycznymi, płytki monochromatyczne oraz płytki dekoracyjne prezentujące skromne motywy z pierwszej połowy XX wieku. Warto pamiętać, że nadmiar wrażeń estetycznych działa na niekorzyść każdego loftu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here