Lalki - 18 zł do... nawet kilku setek

Masz córkę lub siostrę? Jeśli tak, to na pewno nie raz słyszałeś stwierdzenie „Chcę lalkę!”.
Co z tego, że pudło z zabawkami ma ich aż nadto, a łóżka prawie nie widać, bo przecież Sindy, Jola, Viola i inna Ola muszą na nim spać wraz z waszym skarbem. Potrzeba kolejnej.
I tu zaczyna się problem. Lalki dla dzieci to najbardziej problematyczny teren w świecie zabawek. Sprzedawca ma za zadanie wcisnąć Ci najnowszą i najdroższą ze wszystkich. Postanawiasz więc chwycić się nowoczesności – zakupy przez internet. Wchodzisz na stronę i widzisz lalki w różnych cenach. Jakie?
Na stronie popularnego sklepu z zabawkami znaleźć można lalkę za około 18 zł, jest to lalka bobas, 17 cm, bardzo prosto zrobiona, głównie kierowana dla wieku 3-8 lat.
20 cm lalka bobas również dla wieku 3-8 lat, jest już za 28 zł, a wizualnie nie wygląda aż tak lepiej.
Najdroższą lalkę bobasa jaką tu mamy jest lalka za 193,99 zł. Jest to lalka dla wieku 3-15 lat. Natomiast jej wygląd oddaje jej cenę. Lalka przypomina bardziej niemowlę niż laleczka za 18 zł. Jednak czy jest to wciąż warte aż takiej ceny?
Innym przykładem niech będą lalki podobne do Kena i Barbie.
Najtańsza lalka tego typu kosztuje 26 zł, a najdroższa 42,49 zł. Tutaj znowu cena robi różnicę w wyglądzie. Droższy Ken jest mniej podobny do Kena sprzed lat, niż jego tańsza wersja innej firmy.
Najtańsza Barbie, oczywiście z inną firmą oraz imieniem (tak jak Ken z innej firmy) kosztuje 27 zł, a najdroższa 80 zł. Tańsza Barbie wygląda bardziej jak dawna Barbie, natomiast nowsza… nie ma tak zmienionego wyglądu jak Ken. Wygląda po prostu drożej i lepiej, ale cechy, które znane są fanom Barbie wciąż posiada. Wśród lalek tego typu można odnaleźć wróżki, księżniczki, zwykłe dziewczyny, syreny, a nawet lalkę w ciąży. Wśród tańszych wersji istnieje takowa za 31 zł. Tak więc teraz Barbie może rodzić do oporu.
Ostatnią z głównych typów lalek dla dziewczynek są lalki przytulanki. Najtańsza jest za 27 zł, wygląda bardzo schludnie, starannie i naprawdę ślicznie, natomiast jej droższa wersja – 47 zł – wygląda równie śliczne, mimo to bardziej jak kreskówka, niż laleczka do tulenia czy zabawy.

Posiadając już takie informacje możemy zdecydować, na co będziemy zwracać uwagę. Na część estetyczną, czy cenę. Jak wyżej przy kupnie lalki bobasa wyższa cena oznacza dokładniejsze odwzorowanie wyglądu bobasa oraz dodatkowe bonusy takie jak płakanie, jedzenie, siusianie itp.
Lalkę Barbie nie ma znaczenia czy kupisz droższą czy tańszą, ich wygląd jest taki sam, albo przynajmniej przybliżony nie ważne której firmy zostanie kupiona. W tym wypadku jedynym argumentem może być płacz lub dosadne „Chcę lalkę Barbie!”. W tedy nie ma już co dyskutować.
Zostały też lalki przytulanki, które lepiej kupić zdecydowanie tańsze. Taka lalka nie potrzebuje bonusów, czy wyglądać coraz bardziej komicznie. Ma być miła, kochana i tulaśna, w końcu to właśnie po to jest potrzebna. Aby móc ją tulić.

Na przykładzie takich trzech typów lalek dla dziewczynek, widzimy, że jednak kupienie lalki dla dziewczynki to nie takie łatwe zadanie, wyjątkiem jest jeśli dziecko samo już zdecydowało którą lalkę chce i nie przyjmuje odmowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here