Jakie są rodzaje rękawic jednorazowych

Jednorazowe rękawice ochronne są stosowane bardzo szeroko w licznych branżach. Bez nich swojej pracy nie powinny nawet zaczynać kosmetyczki. Obowiązkowym elementem wyposażenia powinny też być w restauracjach i barach. Nie trzeba chyba wspominać też o wszelkich punktach opieki medycznej. Nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla tych zawodów.

Wybór, przed którym może stanąć każdy

Wielka powszechność zastosowania rękawic jednorazowych w użytku zawodowym, ale też prywatnym wynika z prostoty i wyraźnej skuteczności w chronieniu przed zanieczyszczeniami. Pomagają utrzymać najwyższy możliwy poziom higieny. Sprawdzają się w praktycznie każdych okolicznościach.

Wynika to z pewnością w pewnej mierze z tego, że producenci działający na tym rynku oferują takich rękawic kilka różnych rodzajów. Zainteresowani mogą kupić dla siebie rękawiczki nitrylowe, winylowe czy foliowe. Oraz oczywiście wykonane z pochodnej kauczuku – rękawice lateksowe bezpudrowe oraz pudrowe.

Porównanie różnych rodzajów

Rękawice nitrylowe są bardzo wytrzymałe na rozciąganie, ale także na temperatury oraz przypadkowe przecięcia. Ekstremalnie rzadko powoduje u użytkowników reakcje alergiczne. Zazwyczaj są dość grube, przez co wpływają na poziom czucia w palcach.

Rękawice winylowe są jeszcze mniej podatne na rozciągania niż te nitrylowe. To wpływa negatywnie na komfort ich używania, a także na ich wytrzymałość. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też chronią na bardzo wysokim poziomie przed tłuszczami.

Rękawice foliowe to najmniej wytrzymałe z opisywanych rękawic. Przydatne do stosowania na bardzo krótką metę, przykładowo w branży spożywczej, w celu zachowania pewnego poziomu higieny.

Rękawice lateksowe

Ten rodzaj rękawic jest odporny na uszkodzenia oraz chemikalia. Mogą być stosowane w branży medycznej, dzięki odporności na wirusy. Charakteryzują się największym poziomem komfortu w noszeniu, bo łatwo je włożyć i dopasowują się do rąk. To pozwala na zachowanie maksymalnej precyzji ruchów.

Rękawice lateksowe bezpudrowe charakteryzują się tym, że ich wnętrze nie jest wysypane żadną dodatkową substancją. W tych pudrowych znajdować się może skrobia kukurydziana, która ma za zadanie jeszcze bardziej ułatwiać wkładanie rękawic oraz późniejsze zdejmowanie ich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here