Jak zorganizować urodziny dziecku?

Każda mama pragnie, aby w dniu urodzin jej dziecko dostało wszystko czego tyko zapragnie. Coraz częściej więc decydujemy się na organizowanie przyjęć dla naszych dzieci w różnego rodzaju lokalach. Zazwyczaj są to bawialnie lub sale zabaw. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję zawsze warto dobrze przemyśleć, czy taka forma jest dla naszego dziecka odpowiednia, i czy faktycznie jesteśmy w stanie coś takiego zorganizować. Bo należy pamiętać, że podczas takiej imprezy, bierzemy odpowiedzialność za wszystkie dzieci, które są naszymi gośćmi. Być może u nas lepiej sprawdzi się bardziej kameralna zabawa, w której wezmą udział tylko najbliżsi przyjaciele naszego malucha.

Jaką formę zabawy wybrać?
Urodziny dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne. Jeśli zapraszamy sporą liczbę maluchów, należy zadbać o to, aby mieć w zanadrzu dodatkową osobę do pomocy przy pilnowaniu wesołej gromadki. Można oczywiście w tym celu zaprosić również rodziców, ale to zawsze dodatkowy koszt i konieczność zadbania również o ich komfort.

W małpim gaju, czy na sali zabaw trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo dzieci potrafią być bardzo pomysłowe i kreatywne. Szczególnie, gdy zaczynają się już nudzić. Dlatego długość imprezy powinna być dostosowana do wieku i upodobań maluchów. Również czas należy organizować tak, aby dzieci były cały czas zajęte. Wybór atrakcji jest kluczowy. Oczywiście sala zabaw daje mnóstwo radości i uciechy, ale wcale nie jest konieczna, bo wspaniałe przyjęcie zorganizujemy również w domu.

Animator zabaw
Animator zabaw to świetny pomysł na urozmaicenie dziecięcej imprezy. Taka osoba może zostać zatrudniona zarówno do domy, jak i w przypadku party na sali zabaw. Animator jest to człowiek, który posiada kwalifikacje w opiece nad dziećmi i jest wyposażony w rozległe zdolności organizacyjne. Zazwyczaj taka osoba jest jednocześnie pedagogiem, więc nie ma absolutnie żadnego ryzyka, że dzieciom stanie się coś złego. A zatrudnienie animatora zabaw niesie naprawdę wiele korzyści zarówno dla maluchów, jak i dla rodziców.

Przede wszystkim mamy z głowy konieczność wymyślania rozrywek dla maluchów. Bo przecież wcale nie jest to takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Animator wie jakie zabawy są odpowiednie dla dzieciaków w danym wieku, i jak skutecznie zaangażować każdego małego imprezowicza w zabawę. W ten sposób żaden maluch nie będzie się nudził, ani grymasił. Animator, jako osoba z zewnątrz budzi w dzieciach nieco większy respekt, więc nie trzeba się obawiać o utrzymanie dyscypliny, nawet w przypadku dużej liczny dzieci.

Malowanie twarzy
Tę atrakcję dzieciaki wprost uwielbiają. Możemy sami zabrać się za malowanie twarzy lub zatrudnić do tego odpowiednie osoby. Farby bezpieczne dla maluchów kupimy bez problemu w sklepie papierniczym lub internetowym. Malowanie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy organizujemy imprezę tematyczną np. pod hasłem „zwierzęta”. Można wówczas dopasować wszystkie elementy (zastawę, dekorację, przekąski) do danego tematu, oraz pomalować dziecięce buźki we wzór, który będzie korespondował z całością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here