Gdy wybieramy się w daleką podróż…

0
806

Jeżeli planujemy pojechać gdzieś daleko własnym samochodem, warto zadbać o to, żeby auto było odpowiednio przygotowane do podróży. Oczywiście obowiązkowe jest sprawdzenie stanu technicznego auta. Jeśli w trakcie kontroli okaże się, że nie jest ono całkowicie sprawne, to powinniśmy się zastanowić czy jechać nim w daleką podróż. Być może lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie na ten czas samochodu. Będzie to trochę droższe rozwiązanie, ale będziemy mieć pewność, że dojedziemy do celu. Jeżeli natomiast nasze auto jest sprawne technicznie, to możemy rozpocząć dalszy etap przygotowania do podróży.

W długiej podróży może nam się przydać jakaś pompka do przepompowywania paliwa. Zazwyczaj kierowcy uważają, że pompy do przelewania paliwa nie są im potrzebne. Jednak zdecydowanie lepiej jest się zabezpieczyć. Podczas długiej podróży może wiele rzeczy się zdarzyć. Jeśli kierowca będzie zmęczony, to z łatwością może się pomylić i wlać do baku nieodpowiednie paliwo. Wtedy z całą pewnością przyda się pompka do paliwa elektryczna 12v i 24v. Taka pompka nie zajmuje wiele miejsca, więc nie będzie nam przeszkadzać w trakcie jazdy. Nie kosztuje też wiele i każdy może sobie na jej zakup pozwolić.

Przed wyjazdem w dłuższą podróż warto też sprawdzić, czy wszystkie światła w samochodzie działają prawidłowo. Pomyślmy też o tym, żeby zatankować do pełna, ponieważ nie wiemy, czy po drodze będzie to możliwe. W naszym kraju raczej nie narzekamy na brak stacji benzynowych, ale w niektórych miejscach możemy mieć utrudniony dostęp. Możemy też trafić na bardzo długi korek, a to też przecież wpływa na zużycie paliwa.

Koniecznie sprawdźmy też, czy mamy ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty. Niby jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że prawo jazdy zawsze mamy przy sobie, ale czasami jednak jest inaczej. Warto też wyposażyć się w ładowarkę samochodową, żeby móc w razie czego podładować telefon. Tak naprawdę przed dłuższym wyjazdem trzeba pomyśleć o wszystkim. W końcu nikt nie wie, co może zdarzyć się w trasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here