Dywaniki łazienkowe - kształt i materiał wykonania

Nie tylko kolor i styl dywanika są cechami determinującymi jego wybór. Kiedy znajdziemy się w sklepie, który sprzedaje dywaniki łazienkowe, możemy zorientować się, że trzeba zdecydować także o tym, jaki ten produkt ma mieć kształt i z jakiego materiału jest wykonany. Na co się więc zdecydować ?

Kształt dywanika łazienkowego

W sprzedaży mamy nie tylko dywaniki prostokątne czy też kwadratowe lub okrągłe, ale także w bardziej finezyjnych kształtach takich jak kwiat, romb lub innych. W małej łazience doskonale sprawdzi się kwadratowy dywanik łazienkowy. Z kolei jeżeli jest ona podłużna to warto zdecydować się na dywanik o kształcie długiego prostokąta. Dywanik okrągły w kwadratowym pomieszczeniu pozytywnie wpłynie na jego proporcje.

Kształty niestandardowe sprawdzą się szczególnie w łazience kobiecej czy też dziecięcej. Są one przeznaczone dla użytkowników, którzy nieco z przymrużeniem oka patrzą na trendy w aranżacji wnętrza i mogą pozwolić sobie na coś zabawnego, co będzie codziennie rano pozytywnie wpływało na ich humor.

Dywanik tekstylny czy z tworzywa sztucznego?

Dywanik łazienkowy wykonany z materiału tekstylnego jest przyjemny w dotyku i ciepły. Może mieć różne kolory, które doskonale podkreślają styl łazienki. Taki produkt ma jednak swoje względne wady w takiej postaci, że aby doprowadzić go do higienicznego stanu, raz na kilka dni trzeba go uprać.

Z kolei dywaniki łazienkowe z tworzywa sztucznego łatwo jest utrzymać w czystości bez konieczności prania. Wystarczy użyć detergentu i bieżącej wody oraz umyć je w wannie i wytrzeć do sucha. Nie są one z kolei tak estetyczne jak te tekstylne. Mają jednak inną zasadniczą zaletę, nie przesuwają się po podłodze i są zawsze na swoim miejscu.

Wybór na lata

Jakiegokolwiek wyboru byśmy nie dokonali w kwestii dywaników łazienkowych, zdecydowanie warto postawić na jakość. Trzeba pamiętać, że ten produkt jest codziennie intensywnie eksploatowany przez całą rodzinę.

Będzie też wielokrotnie prany bądź czyszczony. Z tego względu nie należy oszczędzać na tym wydatku. Inwestycja w dobrej jakości dywanik na pewno się opłaci, ponieważ nie trzeba będzie wymieniać go co kilka miesięcy, zaś będzie pięknie wyglądał latami. Nie zblednie jego kolor ani nie zmieni się kształt.

Dywaniki łazienkowe dostępne są w ofercie vegehome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here