Darmowe zabawy dziecięce

Wychowanie dziecka nie jest prostą sprawą – zwłaszcza dla nieco uboższych rodzin. Sama wyprawka dla noworodka potrafi kosztować kilka tysięcy złotych, gdyż składają się na nią nie tylko zabawki, ale też artykuły higieniczne, kosmetyki pielęgnacyjne, łóżeczko, maskotki oraz wózek dziecięcy. W kolejnych latach wydatki stają się coraz poważniejsze. Dziecku nie wystarczają już klasyczne pluszaki, dlatego domaga się on droższych klocków, puzzli i wycinanek, które zresztą bardzo szybko mu się nudzą i są zastępowane kolejnymi artykułami. Mimo wszystko żaden rodzic nie musi podążać za tą kreującą się modą na kupowanie dzieciom samych najdroższych zabawek. Istnieje bowiem wiele takich darmowych rozrywek, które zainteresują sobą każdego malucha.

Po pierwsze – wycinanki dla dzieci. Teoretycznie można je kupić, ale równie dobrze można je tworzyć częściowo samodzielnie. Nie jest to może zupełnie darmowa zabawa, jednak wymaga ona od rodziców wydania maksymalnie kilku złotych. W tej cenie można bowiem dostać kilka bloków technicznych z kolorowymi kartkami. Kreatywne dziecko na pewno się nimi zaciekawi. Weźmie do ręki nożyczki i samo zacznie tworzyć z nich rozmaite elementy. Oczywiście rodzic powinien mu w tym pomóc. Jeżeli sam nie ma duszy artystycznej, zawsze może odnaleźć w Internecie gotowe szablony przeznaczone do wycinania motylków, kwiatuszków czy serduszek. Są to zresztą tak proste elementy, że bez trudu każdy zdoła narysować lub przerysować ich szkic na kartce. Dziecko następnie zajmie się jego wycinaniem i później stworzy ze swoich małych elementów całe rysunki. Umieści drobne części na pustej kartce papieru, ozdobi je dodatkowymi elementami i w taki sposób wykreuje swoje pierwsze dzieło sztuki.

Wspaniałą i częściowo darmową rozrywką jest również sport. Nawet osoby dorosłe uwielbiają się nim zajmować w wolnym czasie – prawdziwi biegacze wstają razem ze wschodem słońca, aby móc przed pracą rozruszać się na świeżym powietrzu i zadbać o swoją kondycję. A jako że małe dzieci są zwykle bardzo energiczne i wszędzie ich pełno, taka aktywność pozwala im na rozładowanie nadmiaru sił i uspokojenie buzujących w ich ciałach hormonów. Początkowo można im zaproponować zwykłą jazdę na rowerze. Rodzinne przejażdżki praktykowane w każdą sobotę lub niedzielę mogą stać się rytuałem. Maluch na pewno z przyjemnością weźmie w nich udział. Razem ze swoimi najbliższymi będzie pokonywać samodzielnie kolejne kilometry, przy okazji zwiedzając nowe miejsca i oczywiście oddychając czystym i świeżym powietrzem, wspierającym jego zdrowie. Często też w szkołach i przedszkolach organizowane są zupełnie darmowe zajęcia sportowe. Lekcje karate, tańca czy piłki nożnej – wybór jest ogromny.

Tak naprawdę maluchy nie potrzebują tych wszystkich drogich i markowych zabawek. Dla nich najważniejszy jest czas spędzony z rodzicami i skupiona na nich uwaga. Skoro więc takie wycinanki dla dzieci można tworzyć niemalże za darmo, podobnie jak uprawiać wiele ciekawych sportów, czasem warto zastanowić się dwa razy, zanim kupi się kolejny bezużyteczny produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here