agent celny

Do Twoich głównych zadań będzie należało reprezentowanie podmiotu gospodarczego w sprawach celnych. Jesteś pośrednikiem między przedsiębiorcą, a urzędem celnym i skarbowym. W skrócie pełni funkcję adwokata podatkowego. Musisz dbać o sprawne i legalne dokonywanie obrotu towarami w ruchu między państwami. Będziesz zajmował się również przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji celnej takiej jak: wpisy towarów, pozwolenia oraz certyfikaty i wnioski. W imieniu klienta będziesz załatwiać sprawy urzędowe zarówno bezpośrednio u celników jak i w urzędzie skarbowym.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-agenta-celnego-agent-celny-i-jego-obowiazki/

Obowiązki zawodowe wynikające z pracy agenta celnego

Twoim zadaniem będzie dokonywanie opłat oraz wyrównywanie zobowiązań podatkowych. Będą to zarówno te związane z przewozem towarowym poza granice państwa,, VAT jak i akcyza. Aby taka przyprawa przebiegała sprawnie, musisz wszystkie towary zgłosić, koordynować transport, sporządzać raporty statystyczne oraz dokonywać kontroli jeżeli zajdzie taka potrzeba. Do Twoich obowiązków będzie należało również sprawdzanie, czy towar, który twoja firma wprowadza jest legalny oraz nie ma miejsca na przemyt. Musisz dopilnować też odpowiedniego zabezpieczenia towarów oraz ich oznaczenia zgodnie z przepisami prawnymi.

Jakie predyspozycje zawodowe powinien wykazywać agent celny?

Musi być to osoba posiadająca solidną wiedzę prawną dotyczącą procedur celnych, opłatki sporządzania odpowiedniej dokumentacji. Jest to praca dla osób kompetentnych. Dodatkowo musisz znać od strony prawnej materiał, z którą łączą się towary. Zależności od wypełniania swoich obowiązków musisz posiadać pojęcie związane z prawem podatkowym, wymaganiami sanitarnymi, farmaceutycznymi i czy weterynaryjnymi. Musisz być osobą bardzo odpowiedzialną. Od Twoich obowiązków będą zależały ci nazwę firmy, którą reprezentujesz. Niedopatrzenie czy błąd twojej strony może spowodować problemy z przewozem towarów, ogromnym opóźnieniem, a także wielkimi stratami i. Jest to praca dla osób spostrzegawczych, wykazujących się drobiazgowość on, a jednocześnie potrafiących rozmawiać z urzędnikami celnymi. Ważne jest więc, abyś jako agent celny posiadał rozwinięte zdolności interpersonalne. Odpowiednie podejście do celników może spowodować przyspieszenie procesu gospodarczego i skrócić czas kontroli. 

Zobacz też: http://www.prezentbox.pl/w-jaki-sposob-zostac-agentem-celnym/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here