Zabawki dla dzieci - jakie wybrać?

W XXI wieku cierpimy na nadmiar wszystkiego. Otaczający nas świat zmienia się w tak zatrważającym tempie, że sami nie możemy za nim nadążyć, a co dopiero uchronić przed nim nasze dzieci.

Jak powszechnie wiadomo, na rynku zabawek możemy znaleźć dosłownie wszystko. Od drewnianych klocków aż po różową atrapę gwiazdy śmierci ze Star Wars cz motywem Hello Kitty.
Jak więc się w tym wszystkim nie pogubić? Jak określić, co dla naszego dziecka będzie najlepszą opcją? W końcu łatwo jest wcisnąć mu tablet, a samemu przez następne kilka godzin pławić się błogim spokojem. Jednak czy będzie to wychowawcze? Czy nasze dziecko nauczy się czegoś odkrywczego podczas kilku godzinnej sesji Minecraft’a? Raczej nie.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby zabawa na świeżym powietrzu. Wpłynie to pozytywnie na układ odpornościowy naszej pociechy, dzięki czemu nie będzie tak często chorować. Domek dla dzieci plastikowy będzie w sam raz. W okresie przedszkolnym maluchy często bawią się w dom, więc czemu nie zapewnić im do tego odpowiedniego miejsca? Każdy kiedyś marzył o swoim własnym miejscu, gdzie będzie mógł czytać komiksy, bawić się, czy po prostu bujać w obłokach, a jedyną granicą, byłaby granica naszej własnej wyobraźni.
Wybudowanie małego boiska byłoby nieco kosztownym posunięciem, ale za to na pewno spowodowałoby uśmiech na twarzy naszego urwisa. Jak wiadomo, sport to zdrowie. Własne miejsce do gry w piłkę zapewniłoby dziecku dzienną dawkę aktywności fizycznej, a przy tym- doskonałą zabawę.

Niestety wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić na kawałek zieleni w okolicy domu, jak więc możemy w dzisiejszych czasach zapewnić młodemu człowiekowi udane dzieciństwo?
Zabawki pełnią tu kluczową rolę. Każdy z nas, pomimo upływu lat wciąż pamięta swojego ulubionego pluszaka.
Powinniśmy postawić na coś, co zmotywuje naszego malucha do myślenia i rozwinie w nim kreatywność. Najprostszym rozwiązaniem byłyby tu farby i kilka kartek. Można jednak nieco urozmaicić tego typu zabawę i na przykład wspólnie zrobić pieczątki z ziemniaków (łatwe, szybkie, a do tego niezwykle zabawne), malować tylko i wyłącznie palcami, albo stworzyć cały obraz składający się tylko i wyłącznie z jednego kształtu. Możliwości jest wiele, ważne, aby włączyć się do zabawy z dzieckiem i produktywnie spędzić razem czas.
Klocki również działają na wyobraźnię, a do tego rozwijają umiejętność widzenia przestrzennego. Kto wie, może nasza córeczka, bądź synek w przyszłości zostanie dzięki temu architektem. Wybór na półkach sklepowych jest ogromny, jednak gwarantuję- jeśli wybierzemy LEGO, żaden tatuś nie będzie mógł się oderwać od spędzania czasu ze swoją pociechą, oczywiście bezinteresownie.

Wspomniany wcześniej, domek dla dzieci plastikowy, może stać również w pokoju naszego dziecka. Będzie to idealny pretekst, aby zbudować tam fort. Wystarczy kilka poduszek, kołdra, kilka lampek na baterie i efekt będzie zniewalający. Możemy także zabrać do środka kilka ulubionych książek i czytać razem z dzieckiem.
Gwarantuję, że zapewni to wam cudowne wspomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here