Wyprawka dla przedszkolaka

Wasze dziecko staje się coraz bardziej samodzielne i nawet nie wiecie, kiedy to się stało, ale wasza pociecha idzie już do przedszkola. Niesamowite jest to, że początkowo przy dziecku wydaje nam się, że czas niestety się bardzo dłuży. Bo maleństwo ciągle płacze, trzeba je karmić, przebierać, jednym słowem monotonia życia codziennego. Jednak jest tak tylko początkowo. Później niestety, wraz z rosnącym dzieckiem zdajemy sobie dopiero sprawę, jak czas szybko płynie.
Przedszkole jest to niezwykłe wyzwanie dla naszych dzieci, jednakże myślę, że o wiele większe jednak dla nas. Ciężko czasem przyjąć do wiadomości, że to maleństwo, które tak długo było zależne od nas, jest coraz bardziej samodzielne. Oczywiście z jednej strony nas to cieszy, jednakże wkrada się również do naszego serca nutka żalu. Nie zapominajmy jednak, że przedszkole to miejsce przyjazne dla dziecka. Miejsce, gdzie nabywa nowych umiejętności, poznaje nowych kolegów, uczy się, jak żyć w społeczeństwie.
Pójście do przedszkola to na pewno ważny moment, przez co i wyprawka do przedszkola dla dziecka jest istotna. Wielu rodziców często nie wie, co zakupić dla swojej pociechy, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy przedszkolak w ich domu. Nie ma co się martwić. W dobie internetu można znaleźć wszystko. Przede wszystkim,jak to się mówi, nie ma co wychodzić przed szereg. To znaczy, że wiele placówek przedszkolnych ma strony internetowe i informacje o wyprawce mogą tam być. Także nie ma co kupować różnych rzeczy, zanim z taką listą się nie zapoznamy. Jeśli jednak nie uda nam się zapoznać z tym przed rozpoczęciem roku szkolnego, to i tak nie ma co się martwić. Zazwyczaj już w pierwszych dniach po wakacjach organizowane jest zebranie, aby porozmawiać z rodzicami na temat życia ich dzieci w nowym otoczeniu. Już podczas takiego spotkania dowiecie się czegoś więcej na temat wyprawki – co musicie zakupić lub ile pieniędzy wpłacić. Druga opcja jest bardziej preferowana i jest to zrozumiałe. Przedszkolanka dostaje pieniądze od rodziców i kupuje, wybiera to co będzie potrzebne na zajęcia, w związku z czym każde dziecko ma takie same kredki, nożyczki etc. Każdy ma to samo. Jest to ważne, bo już na wstępie, unikamy kłótni dzieci, na temat tego, że ktoś ma ładniejsze, fajniejsze… itd. Wiadomo, jak to jest u dzieci w wieku przedszkolnym.
Są rzeczy, które można kupić dla dziecka jeszcze przed rozpoczęciem nauki w przedszkolu. To są na pewno kapcie na zmianę i warto zastanowić się nad taką parą, która będzie wygodna dla dziecka, ale i również dziecko będzie w stanie samodzielnie je przebrać. Trzeba zakupić dziecku zestaw do mycia zębów, kubek z którego będzie piło w przedszkolu. W szatni powinniśmy zostawić komplet ubrań na przebranie, w razie gdyby pociecha oblała się np. jedzeniem lub zdarzyłoby się przesiusianie, co jest w wieku przedszkolnym jeszcze możliwe. W zależności, ile lat ma dziecko przedszkolne może mu być jeszcze potrzebna piżamka do spania. Wiele przedszkoli także na początku semestru wymaga od rodziców przyniesienia chusteczek nawilżanych oraz jednorazowych.
Przedszkole to miejsce, w którym dzieci powinny czuć się bezpiecznie i komfortowo, stąd trzeba pamiętać, aby wyprawka, którą samodzielnie zakupicie dziecku spełniała tę rolę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here