Olej marula

Przemysł kosmetyczny korzysta z ogromnej bazy surowców naturalnych. Dzięki temu do każdego preparatu są w stanie dopasować składniki najlepiej jak to tylko możliwe. Wśród tych surowców znajdziemy również wiele przydatnych olejów. Jakie właściwości posiadają?

Olej macadamia – co to takiego?

Surowiec ten pochodzi z Afryki i znany jest ludzkości od kilkuset lat. Występuje także na terenie Australii, Nowej Zelandii, czy Hawajów. Jednak to mieszkańcy Afryki zaczęli go używać jako pierwsi. Olej ten uzyskuje się z pestek orzechów drzewa o tej samej nazwie. Jest on bogatym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią aż 60% jego zawartości. Olej macadamia sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. W tym drugim przypadku poleca się go do skóry suchej, zniszczonej i pozbawionej elastyczności. Poza tym, olej macadamia występuje także w kosmetykach łagodzących podrażnienia słoneczne czy leczące blizny, wypryski oraz drobne plamy. Jeśli będziemy go regularnie wmasowywać w skórę nóg i pośladków, to możemy skutecznie zredukować cellulit i rozstępy.

Masło shea – dlaczego warto o nim pamiętać w okresie zimowym?

Kolejnym olejem naturalnym, który posiada szerokie zastosowanie, jest masło shea. Naturalnym regionem jego występowania jest zachodnia i środkowa Afryka. Pozyskuje się go z drzewa o nazwie Masłosz Parka. To wyjątkowa roślina, którą cechuje długowieczność. Jest ona w stanie przetrwać nawet trzysta lat. Nic więc dziwnego, że w Afryce otoczone jest kultem. Masło shea dotarło do Europy dzięki szkockiemu podróżnikowi. Mungo Park jako pierwszy odkrył to drzewo, a następnie sprowadził ów produkt do Europy. Szybko dostrzeżono właściwości masła shea i zaczęto używać go w kosmetologii. Olej ten zapewnia szybkie nawilżenie skóry oraz poprawę jej elastyczności. Dlatego tak dodaje się go do produktów niezbędnych w okresie zimowym. Masło shea znajdziemy w balsamach, pomadkach i kremach. Takie kosmetyki ułatwią nam pielęgnację cery narażonej na działanie niskich temperatur i wiatru.

Olej marula – w jakich kosmetykach jest stosowany?

Kolejnym surowcem kosmetycznym z Afryki jest olej marula. Uzyskuje się go w bardzo niekonwencjonalny w dzisiejszych czasach sposób. Rdzenni mieszkańcy Afryki tłoczą go bowiem ręcznie z owoców drzewa o tej samej nazwie. Zapachem i barwą przypomina mocno olej arganowy, jednak jest on przyjemniejszy. Olej marula jest ceniony za duże pokłady witaminy C i E oraz flawonoidów. Dzięki temu znajduje on bardzo szerokie zastosowanie. Więcej dowiesz się tutaj https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/oleje-roslinne-masla-i-woski-naturalne/. Olej marula znajdziemy w kosmetykach chroniących przed promieniowaniem UV, łagodzących podrażnienia, czy wspierających syntezę kolagenu. Sięgają po niego chętnie także salony kosmetyczne. Wpływa on bowiem nie tylko na skuteczność zabiegów, ale i proces regeneracji. To pokazuje nam dobitnie, ile dobrego dają nam naturalne surowce kosmetyczne. Warto o nich pamiętać i sięgać po nie w potrzebie. Dzięki nim skóra szybko odzyska jędrność i blask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here