dezynfekcja

Jako istoty ludzkie podporządkowaliśmy sobie cały świat. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy wolni od negatywnego działania otaczającego nas środowiska mikrobiologicznego oraz zwierzęcego. Na szczęście, dysponujemy całym szeregiem urządzeń i środków, którymi możemy regulować lub wręcz unicestwiać wszelkiego rodzaju zarazki i niechciane insekty bądź szkodniki.

Środki i urządzenia do dezynfekcji

Jeszcze kilka lat temu o dezynfekcji słyszało się zazwyczaj jedynie podczas przebywania w szpitalu, w gabinecie lekarskim lub kosmetycznym. Obecnie o dezynfekcji mówią w zasadzie wszyscy. Dlatego, że boleśnie przekonaliśmy się, że od jej skuteczności zależy nie tylko nasze zdrowie, jak i życie. O tym, że trzeba dezynfekować ręce wiedzą już zarówno dorośli, jak i dzieci. Dzięki dezynfekcji odkażamy nasze ciało i otoczenie. Niszczymy w ten sposób takie drobnoustroje, jak wirusy, bakterie i grzyby.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje urządzeń i środków dezynfekujących. Urządzenia dezynfekujące mają za zadanie przede wszystkim dobrać właściwą ilość środka i ułatwić jego aplikację. Sklep VACO proponuje takie skuteczne sprzęty jak:

  • automatyczne kabiny do dezynfekcji, np. wózków i koszyków sklepowych,
  • lampy bakteriobójcze,
  • skrzynki do dezynfekcji dokumentów,
  • stacje dezynfekcyjne i dozowniki.

Równie istotny jest zakup odpowiednich preparatów do dezynfekcji skóry i pomieszczeń. W asortymencie są zarówno kilkulitrowe pojemniki z płynem dezynfekującym, jak również poręczne spraye i uniwersalne środki czyszcząco-myjące. Do środków zapobiegającym zakażeniom zalicza się także maseczki ochronne i przyłbice.

Środki i urządzenia do dezynsekcji

Z kolei dezynsekcja służy do eliminacji owadów z otoczenia. Jakiego rodzaju produkty pozwalają na skuteczne pozbycie się much, komarów, moli i mszycy? Sklep VACO proponuje szeroki wybór artykułów dedykowanych do wykonywania zabiegów dezynsekcji, w tym: preparaty do walki z insektami, pułapki, wkłady lepowe, lampy owadobójcze.

Dużą skutecznością i jednocześnie popularnością cieszą się: spraye na komary, kleszcze i meszki, płytki owadobójcze, proszki na mrówki, wkłady feromonowe, zawieszki na mole w żelu, proszkowe preparaty na muchy, lampy wiatrakowe. W sprzedaży znaleźć można także środki, które pozwolą na szybkie pozbycie się z ogrodu ślimaków oraz granulaty odstraszające zwierzęta (np. krety, kuny, dziki, ptaki drapieżne, nornice, lisy oraz inne). Osobniki te przenoszą różnego typu choroby, dlatego warto wyznaczyć im granicę, której nie pokonają.

Środki i urządzenia do deratyzacji

Równie niechcianymi stworzeniami w domu lub w ogrodzie są myszy i szczury. Takie gryzonie potrafią wyrządzić w otoczeniu wiele szkód i oczywiście pogarszają nasze bezpieczeństwo higieniczne. Wachlarz produktów sklepu VACO obejmuje:

  • środki chemiczne na gryzonie,
  • granulaty na myszy i szczury,
  • pasty na myszy i szczury,
  • pułapki z klejem na myszy,
  • stacje deratyzacyjne,
  • pułapki żywołowne oraz akcesoria do pułapek.

Warto podkreślić, że niektóre produkty deratyzacyjne w ogóle nie rzucają się w oczy i są bezpieczne dla zwierząt domowych i dzieci. Można je z powodzeniem ustawić w korytarzu lub na ganku. Godne uwagi są na przykład stacje deratyzacyjne przypominające swoim wyglądem kamień. Z kolei w piwnicy lub na strychu sprawdzą się pułapki klejowe na myszy i szczury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here