Pierwszy pojazd naszego dziecka

Nasze dziecko rośnie, jak na drożdżach. Dochodzimy w pewnym momencie do takiego etapu rozwoju, kiedy to ciekawski maluszek zaczyna się samodzielnie, lecz jeszcze trochę niezdarnie poruszać. Chwytać wszystko, co pomoże mu się przemieścić.
Warto wtedy zadbać o to, by kontynuował tę naukę w bezpieczny sposób.
Można kupić maluchowi, coś takiego jak jeździk dla dzieci.
Na rynku mamy bardzo dużą ofertę tego produktu.
Zapewne pierwszą taką zabawką naszego malucha będzie chodzik, do którego to wkłada się dziecko. Usadza na siedzisku i to odpychając się od ziemi wędruje po całym domu.
Chodzik jednak zajmuje sporo miejsca, więc dość szybko się z niego rezygnuje. Do tego obija wszystkie meble i ściany. Jednak jest dość bezpieczny, dziecko w nim jest za barierkami, więc uderzając w cokolwiek nie robi sobie krzywdy.
W ofertach znajdziecie również jeździki – pchacze. To zabawka na kolkach, z rączką do trzymania. Dziecko trzymając ją jak laskę idzie na przód, podpierając się.
Ale nie tylko – są też jeździki ala balkonik. Dziecko pcha taki, jakby wózeczek, zazwyczaj na szeroko rozstawionych nóżkach. Z przodu ma on tablicę zabaw, jakieś kulki do wrzucania, telefon, czy książeczki do przekładania oraz wiele przycisków uruchamiających dźwięki czy światełka. Te jeździki wspaniale sprawdzą się na podwórku, tylko potrzebna jest płaska powierzchnia, bez wybojów. Dziecko spaceruje sobie, pchając takie cudeńko. Trzeba uważać, by nie przyhaczyło o coś, bo jeździk się zaprze o to, a maluch przez niego przeleci.
Są też samochodziki jeździki. Interaktywne, z grającymi melodyjkami, świecącymi światełkami, czy innymi ozdobami.
Takie samochodziki to już gratka, dla dziecka bardziej stabilnego, większość z nich ma tylko siedzisko, czasami z oparciem, bez rządnych barierek. Jednak takie samochodziki jeździki są i elektryczne, na pilota i takie w których dziecko się odpycha nóżkami od podłogi.
Taki jeździk jest o tyle wygodny, że dziecko może go i pchać i nim jeździć.
Elektryczne samochodziki są dosyć drogie, ale są duże, więc spokojnie nawet kilkulatek może nimi jeździć. No i nadają się na dwór, do jazdy w nieco gorszym terenie. Mam na myśli trawę, czy niezbyt równą działkę.
Wszystkie takie jeździki dla dzieci powinny spełniać warunki bezpieczeństwa. Kiedy już decydujemy się na zakup warto poprosić doradcę, o pomoc w wyborze najlepszego sprzętu, dopasowanego do wieku i etapu rozwoju dziecka. Pamiętajmy też o tym, że każde dziecko ma swój indywidualny system rozwoju, każde musi dojść samo do tego, że chce stawiać już pierwsze kroki. Niema co tego przyspieszać na siłę, bo możemy uzyskać efekt całkiem odwrotny, do tego który zakładaliśmy.
Tak więc poczekajmy do czasu, aż maluszek da nam znak, że to już czas i wtedy uszczęśliwiajmy go nową zabawką.
Maluch na pewno będzie zadowolony z nowej zabawki, a ta na pewno pomoże mu w przemierzaniu pierwszych metrów, po mieszkaniu, czy ogrodzie. Z pomocą takiego jeździła, nim się obejrzysz, a twój maluch będzie zasuwał tak, że za nim nie nadążysz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here