Piaskowanie

Zastanawiasz się na pewno jak celebryci i influencerzy są w stanie zachować swoje naturalne uzębienie, a przy tym prezentować piękny, biały uśmiech. Wybielanie jest popularnym zabiegiem, z którego wielu sławnych ludzi korzysta, jednak warto mieć świadomość, że to nie wszystko co ma do zaoferowania stomatologia estetyczna. Zdecydowanie warto zainteresować się zabiegami, takimi jak skaling oraz piaskowanie. Co więcej, wybierając jedną z tych usług, najlepiej jest wykupić także drugą. W pakiecie te zabiegi są najskuteczniejsze i zapewniają kompleksowe czyszczenie jamy ustnej oraz zadowalający efekt estetyczny. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czym jest skaling?

Kamień nazębny jest przekleństwem wielu z nas. Często gromadzi się w miejscach, z których niełatwo go usunąć. Jednak zabiegi takie jak skaling są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mierzą się z tym problemem. Usługę tą można świadczyć przy użyciu różnych metod np. mechanicznie, czyli poprzez frezowanie. Możliwe jest także usuwanie kamienia laserowo lub przy użyciu roztworu chemicznego.

Piaskowanie – co to?

Piaskowanie to zabieg, który wykorzystuje strumień wody, którym dentysta operuje przy użyciu tzw. piaskarki stomatologicznej. W wodzie znajdują się drobinki czyszczące, które aplikowane pod ciśnieniem oczyszczają jamę ustną. Dzięki temu zabieg pomaga kompleksowo pozbyć się osadu nazębnego. Dobrą wiadomością dla osób, które planują wybrać się do kliniki stomatologicznej na piaskowanie jest fakt, że zasadniczo jest ono bezbolesne. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie kliniki z Brodnicy, która świadczy usługi piaskowania https://perfektsmile.pl/stomatologia-estetyczna/.

Piaskowanie i skaling – jakie efekty?

Dzięki skalingowi pacjent pozbywa się kamienia nazębnego oraz złogów, natomiast piaskowanie usuwa osad, dzięki czemu te dwa zabiegi dają efekt kompleksowego oczyszczenia jamy ustnej. Dlatego też stomatolodzy często rekomendują je w pakiecie. Dzięki połączeniu zabiegów można także liczyć na to, że znikną przebarwienia szkliwa, a nasz uśmiech stanie się piękniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here