Nakrycie głowy dla myśliwego

Ubrania myśliwskie to wiele elementów, bez których nie można się obejść podczas podchodzenia zwierzyny. Wśród nich nie może zabraknąć także nakryć głowy, które pełnią nie tylko wiele ważnych funkcji, ale też stanowią charakterystyczny, łatwy do rozpoznania dodatek do stroju. Zobacz, po jakie można sięgnąć.

Wełniana czapka

Pierwszym nakryciem głowy, o którym na pewno pomyśli większość mężczyzn, jest wełniana czapka. To nakrycie głowy, które świetnie sprawdza się późną jesienią i zimą, kiedy temperatury, zwłaszcza nocą, nikogo nie rozpieszczają. Wełna to jednak materiał doskonale chroniący przed zimnem, dlatego nawet podczas wielu godzin na mrozie zapewni optymalną temperaturę. Pomoże nawet zachować ciepło całego ciała – w końcu jego większość ucieka właśnie przez głowę.

Wełniana czapka to także zabezpieczenie przed wiatrem, które sprawi, że po powrocie z polowania nie będziesz cierpiał na bóle głowy, zapalenie ucha czy bóle zatok. Miła i przyjemna w dotyk będzie się też dobrze układała na głowie.

Dodatkową zaletą wełnianej czapki Driven Hunt jest dwustronne wykonanie, z czerwonym, szerokim paskiem po jednej stronie, który zwiększa bezpieczeństwo podczas tego hobby.

Czapka z daszkiem na samotne i zbiorowe polowanie

Kolejnym popularnym wyborem jest czapka z daszkiem typu baseballówka. Jest wykonana ze stosunkowo cienkiego materiału, który sprawia, że doskonale nadaje się na polowanie w cieplejszych porach roku. Szeroki i długi daszek zapewnia osłonę przed rażącym słońcem, pomagając chronić oczy oraz ułatwiając wypatrzenie zwierzyny.

Czapki z daszkiem wykonywane są w wielu wersjach kolorystycznych. Na polowanie indywidualne można wybrać między innymi oliwkową czy z maskowaniem. Na zbiorowe polowanie polecane są czapki czerwone, takie jak Moose Hunter 2.0 Safety Cap. Jej intensywny kolor znacząco zwiększa widoczność myśliwego dla kolegów i chroni go przed przypadkowym trafieniem.

Jeśli nie przepadasz za kształtem baseballówek, zawsze możesz też sięgnąć po klasyczny kaszkiet.

Kapelusz myśliwski

Ostatnim typem nakrycia głowy, które pragniemy dziś zaproponować, jest kapelusz. To klasyczny dodatek dla myśliwego, bez którego nie obejdzie się żaden miłośnik elegancji. Co więcej, kapelusze myśliwskie doskonale sprawdzają się przy różnych warunkach pogodowych, w tym podczas deszczu i śniegu, ale też w czasie ostrego słońca. Ich ogromną zaletą jest charakterystyczny wygląd, dzięki któremu pasują nie tylko na polowanie, ale również do eleganckiego, klasycznego stroju.

Jednym z przykładów jest myśliwski kapelusz Panama, który cechuje się ponadczasowym kształtem i wyjątkową wygodą. Wykonany w ciemnozielonym kolorze, z eleganckim paseczkiem, sprawdzi się każdego dnia. Nie powstydzi się go żaden miłośnik klasyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here