Jaką wannę wstawić do małej łazienki?

Często mówi się, że w przypadku małej łazienki koniecznością jest wybór kabiny prysznicowej. Nie jest to jednak prawda, bo można zdecydować się także na wannę, lecz musi to być wtedy bardzo przemyślana decyzja. Trzeba brać pod uwagę zarówno komfort kąpieli, jak i to by nie zająć zbyt dużej przestrzeni w pomieszczeniu o już niewielkim metrażu. Jaki wariant będzie zatem odpowiedni? 

Wanna krótka lub „w ścianie”

Na rynku dostępne są różne rodzaje wanien, które producenci dostosowują często pod kątem oczekiwań klientów. Szczegółowo opisano je na https://wiem-lepiej.pl/jakie-sa-popularne-rodzaje-wanien/. Wiele osób dysponuje niewielkimi łazienkami, lecz wciąż chce w nich umieścić wannę. Z tego względu dostępne są krótsze modele o wymiarach 100 cm długości na 70 cm szerokości. Będą one odpowiednie jeśli nie nastawiamy się na długie kąpiele i nie przeszkadza nam to, że będziemy musieli korzystać z nich w pozycji siedzącej. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybranie wersji dłuższej niż wymiary pomieszczenia. Jeśli różnica nie jest duża to można się zdecydować na wykucie w ścianie wnęki, która pozwoli nam wstawić taki przedmiot. Przy okazji okazuje się to bardzo praktyczne, gdyż takie wgłębienie można w efektowny sposób podświetlić czy przygotować tam półeczkę na przybory. 

Modele asymetryczne

W kontekście małej łazienki doskonale odnajdują się wanny asymetryczne, w których poszczególne boki są różnej długości. Czasem są to wersje narożne, lecz spotkać można także nietypowe, wielokątne kształty. Plusem tych modeli jest jednak to, że z uwagi na swój format mają one często tyle samo lub więcej miejsca w środku niż dłuższe, bardziej klasyczne wanny. Taki efekt uzyskiwany jest dzięki sprytnemu wyprofilowaniu i nieoczywistym załamaniom. W takim przypadku całą łazienkę można zaprojektować w nowoczesnym stylu, gdyż wersje asymetryczne mają zwykle mocno designerski charakter. Inspiracji w tym zakresie dostarczy Portal Wiem Lepiej. Warto zwrócić również uwagę na to by taka wanna miała możliwie jak najwęższy brzeg, gdyż dzięki temu możemy zaoszczędzić kilka dodatkowych centymetrów przestrzeni, co może mieć spory wpływ na wygodę użytkowania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here