Garderoba dla naszych dzieci

Remont i urządzanie pokoju dziecięcego to wspaniała przygoda dla rodziców. W dzisiejszych czasach pokoje dla dzieci wyglądają zupełnie inaczej niż te, które pamiętamy ze swojego dzieciństwa. W PRL niestety wszystkiego brakowało. Nawet jeśli nasi rodzice byli kreatywni, umieli stworzyć coś z niczego, to niestety trudno było im dostać wszystkie wymarzone elementy, z których stworzyłoby się piękne wnętrze. Wtedy raczej stawiano na funkcjonalność, a w związku z brakiem gotówki inwestowano jedynie w najpotrzebniejsze artykuły.
Dziś mamy do dyspozycji mnóstwo narzędzi pomagających nam wykreować najpiękniejszy pokój dla naszego dziecka. Może to być tematyczny pokój, jeśli sami mamy zamiłowanie do konkretnej dziedziny sportu, do zwierząt lub podróży. Z pokoikiem może graniczyć dziecięca garderóbka, sala zabaw, pokój do nauki, co tylko sobie wymarzymy.
Jeśli więc spodziewamy się maleństwa, lub właśnie kupiliśmy dom i urządzamy wnętrze dla naszego szkraba warto ułożyć sobie plan działania.
Po pierwsze, warto zdecydować się na zatrudnienie architekta wnętrz. Sami oczywiście bardzo dobrze wiemy co nam się podoba, jak chcemy zaaranżować wnętrze, co do niego kupić, lecz gdy przychodzi już do realizacji naszego planu okazuje się, że nie wiemy gdzie szukać tych mebli, elementów ozdobnych i tym podobnych. Dlatego właśnie architekt wnętrz już na wstępnym etapie ukierunkuje nas, wskaże nam wiodące trendy, podpowie co z czym połączyć, a co do czego zupełnie nie pasuje. Idealnie zna się na rzeczy, takie tematy przerabiał nie raz, a więc wie gdzie kupić modne i wytrzymałe dodatki, którymi udekorujemy wnętrze. Choć koszt z jakim się to wiąże jest dość spory, to warto się nad nim zastanowić. Jeśli nie chcemy spędzać całych dni w sklepach z wyposażeniem do domu, powinniśmy przemyśleć kwestię zlecenia pracy sprawdzonemu architektowi wnętrz.
Sami naturalnie powinniśmy się zastanowić nad tym, co nam się podoba i jak chcemy zaaranżować dziecięcy pokoik. Dziecięca garderóbka nie powinna być przecież wielka, za to warto umieścić w niej meble stworzone dla dzieci- niewielkie, jasne, funkcjonalne. Pokój dziecięcy także powinien być w jasnej tonacji. Obecnie wyszło już z mody malowanie i dekorowanie pokoi dziecięcych w różne odcienie różowego i błękitnego. W dzisiejszych czasach stawiamy na neutralność, więc warto stworzyć przestrzeń na przykład w jasnym odcieniu szarości lub ciepłym beżu. Do takiego wnętrza pasować będą wszystkie dodatki- zarówno zabawki i ozdoby w intensywnych kolorach, jak i stonowane elementy.
Idealne meble do pokoju dziecięcego oraz do garderoby znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Przejrzyjmy kilka ofert, porównajmy ceny i rekomendacje zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Chcemy przecież, aby meble dziecięce posłużyły naszym pociechom przez kilka lat, a nie jeden sezon. Czasem warto zainwestować większe pieniądze w solidne i dobrze wykonane meble, w szczególności dla dzieci, którym różne pomysły przychodzą do głowy.
Możemy też przejrzeć wiele inspirujących zdjęć na portalach społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here