Fizjoterapia - Warszawa studia

Fizjoterapia nie należy do łatwych kierunków studiów. Co więcej, aby otrzymać upragniony dyplom trzeba wiele godzin praktyk oraz opieki nad potrzebującymi. Osoby, które marzą o tym zawodzie, muszą mieć do tego fachu powołanie, być otwarci na kontakt z drugim człowiekiem, a także mieć bardzo dużą wiedzę z anatomii. Podkreślić należy fakt, że absolwent wskazanego kierunku ma bardzo szerokie możliwości, dotyczące obrania drogi zawodowej, a także rozwoju. Krótki tekst zaprezentowany poniżej pomoże odpowiedzieć na podstawowe pytania, z którymi borykają się młodzi ludzie zastanawiający się nad taką przyszłością.

Jak uzyskać wymarzony indeks?

W tym przypadku trzeba bardzo rozsądnie podejść do całej procedury rekrutacyjnej. Gdy kandydat wybierze odpowiednią uczelnię powinien upewnić się, czy poza wynikiem egzaminu maturalnego konieczne jest zdawanie dodatkowego sprawdzianu sprawnościowego. Co więcej, należy zwrócić uwagę na wykaz wysoko punktowanych przedmiotów zdawanych na maturze. W sytuacji, gdy znane są już wszystkie warunki dotyczące rekrutacji, należy wyznaczyć sobie szczegółowe cele i starannie przygotować się do przejścia przez określony etap, który jest niezbędny do spełnienia marzeń.

W jakich dziedziny wiedzy są ważne dla przyszłego fizjoterapeuty?

Określone studia stanowią połączenie nauk medycznych oraz sportowych. Wybierając ten kierunek, warto zapoznać się z planami studiów na różnych uczelniach. Dzięki temu uzyska się informacje dotyczące dziedzin, przez które należy przejść, aby uzyskać wymarzony zawód. Przykłady zajęć, które należy zaliczyć w toku studiów, są następujące: psychologia, biomechanika, anatomia palpacyjna, terapia manualna, fitness, pływanie terapeutyczne, masaż leczniczy, kinezyterapia i inne.

Kierunki zorganizowania kariery zawodowej

Po ukończeniu studiów można wybrać dwie drogi, a mianowicie:

  • praca na własny rachunek w gabinecie fizjoterapeutycznym,
  • etat w istniejącej placówce oraz długa ścieżka awansu zawodowego.

W każdym z przypadków należy dbać o nieustanne doskonalenie zawodowe przez uczestnictwo w kursach oraz różnego rodzaju szkoleniach. W tym przypadku ważna jest zasada uczenia się przez całe życie.

Oferty pracy opieka Niemcy: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/.

Fizjoterapia – Warszawa studia

Fizjoterapię można studiować na następujących warszawskich uczelniach:

  • Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Wydział Rehabilitacji
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny II Wydział Lekarski
  • Mazowiecka Uczelnia Medyczna,
  • Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie,
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi Wydział Zamiejscowy w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here